Herbatka ziołowa Na Dnę nr 1 (Dnazioł nr 1) suplement diety 80g
Opis
Herbatka ziołowa Na Dnę Moczanową nr 1 - Dnazioł nr 1 - suplement diety
Herbatka ziołowa Na Dnę Moczanową nr 1 przyczynia się do ochrony organizmu przed zbyt dużą kumulacją kwasu moczowego w organizmie, poprawia zdrowie układu moczowego, zwiększa wydzielanie moczu i eliminuje nadmiar toksycznych metabolitów.
Producent zaleca również kurację ziołową Herbatką Na Dnę Moczanową nr 2.
Producent herbatki zmienił nazwę produktu z "Herbatki na Dnę moczanową nr 1" na "Dnazioł nr 1" dlatego też mogą Państwo otrzymać herbatkę z nowa nazwą ""Dnazioł nr 1"
Składniki: nawłoć ziele, strąki (naowocnia) fasoli, mącznica liść, poziomka liść, brzoza liść, rumianek koszyczek, arnika górska kwiat, kukurydza znamiona.
Sposób przygotowania: 2 łyżeczki (4g) suszu zalać wrzącą wodą (1 szklanka - 200 ml) i zaparzać pod przykryciem 15-20 minut. Pić 2 razy dziennie po szklance przygotowanego naparu.
Zalecana do spożycia dzienna porcja: 4 łyżeczki suszu dziennie (8g)
Ostrzeżenie:
Zaleca się nie przekraczać dozwolonej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Ważne jest stosowanie zbilansowanej i zróżnicowanej diety oraz prowadzenie zdrowego trybu życia. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Osoby zażywające leki lub chore powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem produktu. Nie stosować u kobiet w ciąży, kobiet karmiących i dzieci. Nie zażywać, w przypadku alergii na którykolwiek ze składników produktu. Podane informacje nie stanowią porady lekarskiej.
Masa netto: 80g
Przechowywanie: w temperaturze pokojowej, w szczelnym opakowaniu np. puszka, słoik. Chronić przed światłem i wilgocią.
Ogólne informacje dotyczące ziół zaczerpnięte ze światowej literatury zielarskiej, nie stanowią porady medycznej oraz oświadczenia żywieniowego:
Ziele nawłoci
Ziele nawłoci wykazuje działanie moczopędne i odkażające drogi moczowe. Dodatkowo działa przeciwzapalnie oraz przeciwbólowo. Przetwory z ziela nawłoci zwiększają ilość wydalanego moczu, dlatego też wspomagają usuwanie osadów w układzie moczowym i obniżanie ciśnienia. Jest to zioło oczyszczające organizm i odtruwające poprzez eliminowanie szkodliwych substancji z organizmu, w szczególności amoniaku, chlorku sodu oraz kwasu moczowego. Dzięki zawartości kwercetyny, ziele nawłoci wspiera uszczelnienie naczyń krwionośnych. Łagodzi obrzęki oraz zapobiega wysiękom z tkanek. Napary z nawłoci pomagają przywrócić prawidłową pracę żołądka i jelit przy niestrawności oraz nieżycie. Źródła zielarskie podają następujące wskazania do zastosowania naparu z ziela nawłoci: stany zapalne układu moczowego, detoksykacja organizmu (w tym również usuwanie nadmiaru kwasu moczowego), nadciśnienie, nieżyt przewodu pokarmowego.
Strąki fasoli
Strąki fasoli wykazuje działanie odtruwające i moczopędne. Dodatkowo wpływa na utrzymanie prawidłowego poziomu glukozy we krwi.
Liść mącznicy
Liść mącznicy wspiera usuwanie trujących metabolitów z organizmu. Wykazuje działanie moczopędne oraz łagodzi nieżyt układu pokarmowego. Mącznica nasila usuwanie moczanów (m.in. kwasu moczowego) z organizmu. Literatura zielarska zaleca stosowanie przetworów z mącznicy pomocniczo w stanach zapalnych układu moczowego (nerek, moczowodów, pęcherza moczowego i cewki moczowej) oraz nieżycie układu pokarmowego.
Liść poziomki
Literatura zielarska wykazuje, że liść poziomki wspomaga działanie moczopędne, a także oczyszczające. Przyczynia się on do usuwania szkodliwych produktów przemiany materii z organizmu i oczyszczania wątroby. Ponadto jest przydatny w walce z bakteriami, wspomaga gojenie ran, łagodzi biegunki, działa ściągająco na błony śluzowe. W tradycyjnej fitoterapii stosowany był w infekcjach gastrycznych, podczas stanów zapalnych przewodu pokarmowego, żółtaczce, stłuszczeniu wątroby, w obfitym miesiączkowaniu, niedokrwistości, reumatyzmie, dnie moczanowej i artretyzmie.
Liść brzozy
Wodne przetwory z liści brzozy przyczyniają się do stymulowania funkcji wydzielania moczu i potu, a wraz z nimi nadmiaru soli oraz toksycznych produktów przemiany materii. Wykazują działanie przeciwobrzękowe i przeciwartretyczne. Związki zawarte w liściu brzozy działają przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Tradycyjne ziołolecznictwo wspomina, iż długotrwałe stosowanie naparu z liści brzozy może wspomagać rozkruszanie złogów moczanowych oraz usuwanie piasku moczowego z dróg moczowych.
Znamiona kukurydzy
Znamiona kukurydzy wykazują działanie pomocnicze głównie w obrębie układu moczowego. Działają rozluźniająco na drogi moczowe oraz moczopędnie. Nasilają usuwanie nadmiaru moczanów, fosforanów i szczawianów wraz z moczem. Przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania układu moczowego. Dodatkowo wpływają na obniżenie ciśnienia.
Koszyczek rumianku - susz ziołowy
Rumianek to jedno z najpopularniejszych ziół w naszym kraju. Źródła zielarskie donoszą, iż przetwory z koszyczku rumianku wykazują działanie przeciwzapalne, wpływają rozluźniająco na mięśnie gładkie. Jest to również zioło poprawiające trawienie. Dlatego też znalazł zastosowanie w problemach z układem pokarmowym, takich jak stany zapalny błony śluzowej żołądka. Dzięki temu, iż rozluźniają mięśnie gładkie układu pokarmowego, napary stosowane są w problemach z przepływem żółci. Herbatka ziołowa z koszyczków rumianku jest pomocna w zrelaksowaniu się i odprężeniu po ciężkim dniu oraz zasypianiu, gdyż działa delikatnie uspokajająco. Rumianek wykazuje również działanie napotne, moczopędne i przeciwalergicznie.
dna moczanowa, mocznik, moczany, podagra, dnę, dna
Tylko osoby zalogowane mogą dodawać opinie. Dokładamy wszelkich starań, by opinie pochodziły od klientów, którzy używali produktu lub go nabyli. Opinie są zbierane, weryfikowane i publikowane zgodnie z punktem regulaminu dot. zamieszczania opinii.