Herbatka Na Wątrobę suplement diety 80g
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
Herbatka ziołowa Na Wątrobę - suplement diety
Mieszanka ziół na wątrobę to wyjątkowa kompozycja która wpływa na oczyszczanie i regenerację wątroby.
Składniki: szanta zwyczajna ziele, rzepik pospolity ziele, krwawnik pospolity ziele
Sposób przygotowania: 2 łyżeczki (4 g) suszu zalać wrzącą wodą (1 szklanka - 200 ml) i zaparzać pod przykryciem 15-20 minut. Pić 2 razy dziennie po szklance świeżo przygotowanego naparu przed posiłkiem.
Zalecana do spożycia dzienna porcja: 4 łyżeczki suszu dziennie (8g)
Ostrzeżenie:
Zaleca się nie przekraczać dozwolonej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Ważne jest stosowanie zbilansowanej i zróżnicowanej diety oraz prowadzenie zdrowego trybu życia. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Osoby zażywające leki lub chore powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem produktu. Nie stosować u kobiet w ciąży, kobiet karmiących i dzieci. Nie zażywać, w przypadku alergii na którykolwiek ze składników produktu. Podane informacje nie stanowią porady lekarskiej.
Masa netto: 80g
Przechowywanie: w temperaturze pokojowej, w szczelnym opakowaniu np. puszka, słoik. Chronić przed światłem i wilgocią.
Producent:
Natura Wita Ewa Płachta
Kopernia 9,
28-400 Pińczów
kontakt@natur-vit.pl
Ogólne informacje dotyczące ziół zaczerpnięte ze światowej literatury zielarskiej, nie stanowią porady medycznej oraz oświadczenia żywieniowego:
Szanta zwyczajna
Szanta zwyczajna działa przeciwzapalnie i antyoksydacyjnie co ma dobroczynny wpływ na profilaktykę miażdżycy. Przyczynia się do zapobiegania utlenianiu cholesterolu LDL (utleniony LDL jest czynnikiem promiażdżycowym). Ponadto ziele szanty zwyczajnej działa przeciwhistaminowo, przeciwbólowo. Wykazuje również działanie rozkurczowe zarówno na układ oddechowy, pokarmowy jak i krwionośny. Wywiera korzystny wpływ na układ pokarmowy, stymulując wydzielanie żółci i soków trawiennych. Szanta to zioło wykrztuśne. Dzięki swoim właściwościom, fitoterapia zaleca stosowanie przetworów z szanty zwyczajnej w astmie, nieżycie oskrzeli, kaszlu, w chorobach przebiegających z wysoką gorączką, schorzeniach wątroby i śledziony, niestrawności, przy braku apetytu, wzdęciach oraz w stanach zapalnych dróg żółciowych.
Ziele rzepiku pospolitego
Literatura zielarska donosi, iż ziele rzepiku pospolitego wykazuje działanie żółciotwórcze i żółciopędne, co wspomaga oczyszczanie wątroby. Dodatkowo wzmaga produkcje moczu oraz wydalanie kwasu moczowego. Napar z rzepiku działa przeciwzapalnie oraz reguluje zbyt wysoki poziom cukru we krwi. Dzięki dużej zawartości związków garbnikowych ma działanie ściągające i łagodzi biegunki, blokuje nadmierną fermentację w jelitach. W ziołolecznictwie tradycyjnie stosowano to ziele w schorzeniach pęcherzyka żółciowego, nerek, przewodu pokarmowego, a także cukrzycy. Działanie moczopędne wykorzystywano, w celu pozbycia się nadmiaru wody z organizmu, przy opuchliźnie nóg.
Ziele krwawnika
Tradycyjna fitoterapia poleca przetwory z krwawnika w nieżytach i stanach zapalnych przewodu pokarmowego, zwłaszcza przy drobnych krwawieniach. Krwawnik wykazuje działanie rozkurczowe na mięśnie gładkie, dlatego też zaleca się go w stanach skurczowych mięśni gładkich dróg żółciowych i jelit. Ziele krwawnika pobudza wydzielanie śliny i soków żołądkowych, dlatego też wykazuje korzystne działanie w zaburzeniach żołądkowo-jelitowych, które objawiają się brakiem apetytu, wzdęciami oraz zaparciami i hemoroidami. Przetwory z ziela krwawnika działają również żółciopędnie, co wpływa na szybsze usuwanie toksyn z wątroby.
Zapraszamy do zapoznania się z innymi ziołami i mieszankami ziołowymi w sklepie zielarskim Zielnik Jagi!
wątroba, oczyszczanie, żółć
Tylko osoby zalogowane mogą dodawać opinie. Dokładamy wszelkich starań, by opinie pochodziły od klientów, którzy używali produktu lub go nabyli. Opinie są zbierane, weryfikowane i publikowane zgodnie z punktem regulaminu dot. zamieszczania opinii.