
Herbatka ziołowa Na Żołądek suplement diety 80g
Cena regularna:
towar niedostępny

Opis
Herbatka ziołowa Na Żołądek - suplement diety
Herbatka ziołowa na żołądek, to unikalna mieszanka ziół takich jak: dzięgiel litwor korzeń, drapacz lekarski ziele, mięta pieprzowa liść, melisa lekarska liść, oman wielki korzeń, glistnik jaskółcze ziele oraz szanta zwyczajna ziele. Każde z tych ziół wspomaga pracę żołądka, wspiera prawidłowe trawienie.
Składniki: dzięgiel litwor korzeń, drapacz lekarski ziele, mięta pieprzowa liść, melisa lekarska liść, oman wielki korzeń, glistnik jaskółcze ziele, szanta zwyczajna ziele
Sposób przygotowania: 1 łyżeczkę (2 g) suszu zalać wrzącą wodą (1 szklanka - 200 ml) i zaparzać pod przykryciem 15-20 minut. Pić 2 razy dziennie po szklance przygotowanego naparu.
Zalecana do spożycia dzienna porcja: 2 łyżeczki suszu dziennie (4g)
Ostrzeżenie:
Zaleca się nie przekraczać dozwolonej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Ważne jest stosowanie zbilansowanej i zróżnicowanej diety oraz prowadzenie zdrowego trybu życia. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Osoby zażywające leki lub chore powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem produktu. Nie stosować u kobiet w ciąży, kobiet karmiących i dzieci. Nie zażywać, w przypadku alergii na którykolwiek ze składników produktu. Podane informacje nie stanowią porady lekarskiej.
Masa netto: 80g
Przechowywanie: w temperaturze pokojowej, w szczelnym opakowaniu np. puszka, słoik. Chronić przed światłem i wilgocią.
Producent:
Natura Wita Ewa Płachta
Kopernia 9,
28-400 Pińczów
kontakt@natur-vit.pl
⇒ SPRAWDŹ KOLEKCJĘ ZIOŁOWYCH HERBATEK FUNKCJONALNYCH W ZIELNIKU JAGI⇐
Ogólne informacje dotyczące ziół zaczerpnięte ze światowej literatury zielarskiej, nie stanowią porady medycznej oraz oświadczenia żywieniowego:
Dzięgiel litwor (Arcydzięgiel)
Roślina ta znana była już w średniowieczu ze względu na swoje właściwości lecznicze. Arcydzięgiel stymuluje wydzielanie śliny, soku żołądkowego, a w tym również enzymów trawiennych, dzięki czemu wspomaga proces trawienia. Zalecany był na brak apetytu. Arcydzięgiel zawiera pochodne furanokumaryn, które wykazują działanie rozkurczowe na mięśnie gładkie układu pokarmowego, łagodzi wzdęcia, zaparcia i nadmierne odbijanie.
Drapacz lekarski
To zioło występujące w krajach basenu Morza Śródziemnego. Wspomaga prawidłowe funkcje wydzielnicze układu pokarmowego tj. śliny, żółci oraz soków żołądkowych, jelitowych i trzustkowych, dzięki czemu wspiera zdrowe trawienie. Wpływa na prawidłowe wypróżnianie się, zapobiegając zaparciom. Łagodzi stany zapalne błony śluzowej układu pokarmowego.
Mięta pieprzowa
Mięta przyczynia się do regulowania pracy żołądka i wątroby, do zwiększenia wydzielania soku żołądkowego i żółci, dzięki czemu ułatwia trawienie, zmniejsza nudności, działa hamująco na wymioty i łagodzi objawy związane z zatruciem pokarmowym. Według literatury zielarskiej, mięta działa przeciwbakteryjnie w obrębie dróg żółciowych i jelit. Napar z mięty stosowany jest w nieżytach żołądka i jelit, w niedokwaśności, w zaburzeniach trawienia objawiających się brakiem łaknienia, wymiotami, nudnościami, wzdęciami, bólami brzucha, złym trawieniem tłuszczów, nieprawidłową fermentacją w jelitach, kolką jelitową, stanami skurczowymi jelit, biegunkami, zaparciami, a także osłabieniu czynności trzustki.
Melisa lekarska
Herbatka z melisy przyniesie ukojenie i odprężenie w stanach przewlekłego zmęczenia i stresu. Ponadto melisa pomaga utrzymać fizjologiczne ciśnienie krwi, wspomaga pracę układu pokarmowego, delikatnie pobudza apetyt i przyczynia się do stymulowania układu pokarmowego do wydzielania soków trawiennych. Ma kojący wpływ na podrażnienie błony śluzowej żołądka. Napar z liści melisy wykazuje działanie rozkurczowe na mięśnie gładkie, dzięki czemu może być pomocny w kolkach, wzdęciach i bólu miesiączkowym. Wspomaga prawidłową mikroflorę w obrębie jamy ustnej. Olejki eteryczne zawarte w liściach melisy wykazują działanie przeciwdrobnoustrojowe.
Oman wielki
Korzeń omanu wykazuje działanie żółciopędnie, moczopędnego i prebiotycznego. Wspomaga prawidłowe procesy trawienne. Sprzyja utrzymaniu prawidłowej mikroflory jelit.
Glistnik jaskółcze ziele
Jest to zioło o działaniu żółciopędnym, wspomaga prawidłowy przepływ żółci w drogach żółciowych. Glistnik jaskółcze ziele wykazuje działanie przeciwzapalne.
Szanta zwyczajna
Szanta zwyczajna wspomaga prawidłowe wytwarzanie żółci przez wątrobę oraz soków trawiennych. Według literatury zielarskiej zalecana jest w stanach niestrawności, zaburzeniach układu trawienia oraz braku apetytu. Ziele szanty wykazuje również działanie rozkurczowe na mięsnie gładkie w obrębie dróg żółciowych, dlatego też stosowana jest w stanach skurczowych dróg żółciowych.
Tylko osoby zalogowane mogą dodawać opinie. Dokładamy wszelkich starań, by opinie pochodziły od klientów, którzy używali produktu lub go nabyli. Opinie są zbierane, weryfikowane i publikowane zgodnie z punktem regulaminu dot. zamieszczania opinii.
Stanisław
Łagodzi bóle żołądka i jelit, nawet przy poważnych nieżytach.