Mieszanka kwiatowa dla oczu SUPLEMENT DIETY 50g

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 15,45 zł 15.45
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Mieszanka kwiatowa dla oczu - herbatka ziołowa - suplement diety

Ta mieszanka kwiatowa została skomponowana tak, by zadbać o zdrowie i kondycje oczu. Zawarte w niej kwiaty bogate są w antyoksydanty: beta-karoten oraz antocyjany, które zapewniają oczom ochronę przed wolnymi rodnikami. Łagodzą również stany zapalane i podrażnienia.

Składniki: kwiat słonecznika, kwiat chabra bławatka, ziele świetlika, kwiat nagietka, ziele miodunki, kwiat malwy czarnej, kwiat ślazu, kwiat tarniny, kwiatostan głogu

Sposób przygotowania:  1 łyżkę suszu zalać wrzącą wodą (200ml) i zaparzać pod przykryciem 30 minut. Pić 1-2 razy dziennie po szklance przygotowanego naparu. Napar może służyć do sporządzenia okładu na oczy, stosować 1-2 razy dziennie.

Zalecana do spożycia dzienna porcja: 1-2 łyżki dziennie

Ostrzeżenie:

Zaleca się nie przekraczać dozwolonej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Ważne jest stosowanie zbilansowanej i zróżnicowanej diety oraz prowadzenie zdrowego trybu życia. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci. 

Osoby zażywające leki lub chore powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem produktu. Nie stosować u dzieci, kobiet w ciąży i kobiet karmiących. Nie zażywać, w przypadku alergii na którykolwiek ze składników produktu. Podane informacje nie stanowią porady lekarskiej. 

Masa netto: 50g

Przechowywanie: w temperaturze pokojowej, w szczelnym opakowaniu np. puszka, słoik. Chronić przed światłem i wilgocią.

 

Ogólne informacje dotyczące ziół zaczerpnięte ze światowej literatury zielarskiej, nie stanowią porady medycznej oraz oświadczenia żywieniowego:  

Płatki słonecznika zwyczajnego - susz ziołowy

Literatura zielarska donosi, iż  dzięki zawartości związków gorzkich, płatki słonecznika sprzyjają produkcji soku żołądkowego, poprawiając tym samym proces trawienia.  Flawonoidy i karotenoidy zawarte w płatkach słonecznika, działają antyoksydacyjne, zmniejszając intensywność reakcji rodnikowych i spowalniając proces starzenia się komórek, co szczególnie ważne jest dla komórek oka, by zachować prawidłowy proces widzenia. Zewnętrznie, zalecano aby napar z płatków słonecznika przykładano w postaci okładów na siniaki, stłuczenia, opuchliznę powiek, a nawet zwichnięcia. Napar taki łagodzi również trądzik i świąd.

Kwiat chabra bławatka

Właściwości zdrowotne wykazuje suszony, zabarwiony kwiat chabra bławatka. Wspomaga on działanie moczopędne, żółciopędne i przeciwzapalne. Jest pomocny w walce z bakteriami. W tradycyjnej fitoterapii stosuje się go w niedostatecznym wydalaniu moczu, w obrzękach spowodowanych zastojem wody w organizmie oraz w schorzeniach związanych z nerkami. Barwniki zawarte w kwiatach chabru to antocyjany, które wspierają mikrokrążenie w gałce ocznej oraz odtwarzanie rodopsyny, czym mogą przyczyniać się do poprawy wzroku.

Ziele świetlika łąkowego - susz ziołowy

W fitoterapii świetlik łąkowy zalecany jest w stanach zapalnych spojówek oczu, brzegów powiek, w jęczmieniach. Stosowane zewnętrznie przetwory ze świetlika, działają kojąco na zmęczone oczy, zwłaszcza pracą w sztucznym świetle, długim oglądaniem telewizji, czy intensywną pracą przed monitorem komputera. Świetlik łagodzi objawy alergii, takie jak suche, czerwone, łzawiące oczy oraz działa antyhistaminowo i przeciwzapalnie. Ponadto wspomaga trawienie, stymulując wydzielanie kwasu żołądkowego, przyczynia się do zmniejszenia kolki żółciowej. Medycyna ludowa zaleca stosowanie go w bólach głowy i bezsenności.

Kwiat nagietka - susz ziołowy

Płatki kwiatów nagietka wykazują działanie regenerujące na trudno gojące się rany, przyśpieszają ziarninowanie i powstawanie nowych komórek naskórka, hamując przy tym rozwój bakterii. Działają przeciwzapalnie, łagodzą podrażnioną błonę śluzową jamy ustnej i gardła, przełyku, żołądka, jelit, chroniąc ją i działając ściągająco. Wykazują również działanie przeciwbiegunkowe, moczopędne, napotne i żółciopędne. Pobudzają czynność wątroby. Barwniki zawarte w kwiatach nagietka to przeciwutleniacze, ochraniające komórki oka, przed zbyt szybkim procesem starzenia się. Napar z płatków kwiatu nagietka jest zalecany jest przy nieżytach żołądka i jelit oraz do oczyszczania krwi. 

Miodunka - susz ziołowy

Miodunka czyli Pulmonaria officinalis, zgodnie z nazwą, kiedyś powszechnie wykorzystywana była w chorobach płuc. Wodne wyciągi z ziela miodunki wykazują działanie wykrztuśne, osłaniające na błony śluzowe układu oddechowego, a także ściągające i przeciwkrwotoczne. Stosowana była w leczeniu gruźlicy, gdyż wpływała korzystnie na regenerację płuc dotkniętych tą chorobą. Miodunka działa także moczopędnie, oczyszczająco na krew oraz przeciwkamiczo. Ziele to wspomaga gojenie się ran skórnych oraz błon śluzowych. Ziele miodunki zawiera dobrze przyswajalny przez człowieka krzem, dzięki czemu przetwory z miodunki znalazły zastosowanie w pielęgnacji skóry z podrażnieniami oraz trądzikiem różowatym. Odwar z płucnika (bo tak kiedyś nazywano to ziele) ma działanie przeciwzapalne, przeciwwysiękowe, przeciwtrądzikowe.

Malwa czarna - susz ziołowy

Zawarte w kwiecie malwy czarnej, związki śluzowe przyczyniają się do działania osłaniającego i powlekającego na błony śluzowe jamy ustnej i gardła. Ułatwiają też odkrztuszanie wydzieliny zalegającej w gardle. W tradycyjnej fitoterapii stosuje się go jako środek przeciwkaszlowy, powlekający i lekko rozkurczający w nieżytach górnych dróg oddechowych oraz w zapaleniu błon śluzowych jamy ustnej i gardła, w nieżycie oskrzeli, w chrypce i w suchym kaszlu. Jest pomocny również w dolegliwościach żołądkowych i w chorobach pęcherza moczowego.

Wyciągi wodne z kwiatów malwy zalecane są także do stosowania zewnętrznego w celu pielęgnacji skóry oraz błon śluzowych. Wykazują one bowiem wpływ nawilżający, przeciwzapalny, osłaniający. Okłady z wodnych wyciągów przynoszą ukojenie przy pieczeniu, zmęczeniu  oczu po długiej pracy przy komputerze, a także przy stanach zapalnych.

Liść ślazu - susz ziołowy

Jak donoszą źródła zielarskie, ślaz wykazuje działanie zmiękczające, osłaniające, powlekające oraz wykrztuśne. Jest pomocny w nieżytach górnych dróg oddechowych, w zapaleniu gardła, migdałków, oskrzeli, oraz górnych dróg oddechowych. Ponadto przynosi ukojenie w podrażnieniu gardła, przełyku, żołądka i jelit.

Okłady z maceratu pozyskanego z liścia ślazu, stosowane na skórę działają nawilżająco, ochronnie, łagodzą stany zapalne. Stosowane na powieki, okłady z naparu z liścia ślazu, przynoszą odpoczynek zmęczonym oczom, nadają elastyczności powiekom.

Kwiat tarniny - susz ziołowy

Kwiaty tarniny zawierają flawonoidy, amigdalinę, antocyjany, fitosterole oraz wiele innych, korzystnie działających na organizm człowieka, substancji. Przetwory z kwiatów tarniny wykazują działanie przeciwzapalne i przeciwhistaminowe, łagodzą stany zapalne i reakcje alergiczne. Działają również moczopędnie, a za tym idzie wspomagają usuwanie zalegającej w organizmie wody oraz odtruwanie ustroju. Łagodzą obrzęki oraz wpływają na uszczelnienie kruchych naczyń krwionośnych, w tym również delikatnych mikronaczyń krwionośnych, zaopatrujących gałkę oczną w substancje odżywcze i tlen. Literatura zielarska zaleca stosowanie naparów z kwiatów tarniny w stanach zapalnych układu moczowego i skóry, na objawy alergii, a także na zaparcia i przeziębienie.

Kwiat głogu - susz ziołowy

Głóg zawiera różnorodne składniki mineralne i witaminy, zawiera flawonoidy, kwasy organiczne, karoteny, fitosterole, witaminy z grupy B, C, związki żelaza, potasu wapnia i selenu. Literatura zielarska donosi, że owoce i kwiaty głogu wykazują działanie rozkurczające. Działają bezpośrednio na mięsień sercowy, wzmacniają siłę jego skurczu, a jednocześnie zmniejszają częstotliwość skurczów, co pomaga w wypoczynku tego narządu. Głóg wykazuje dobroczynny wpływ na naczynia krwionośne w mózgu oraz naczyń krwionośnych oka, wspomaga ich rozkurcz, co z kolei powoduje lepszy przepływ krwi i dotlenienie oraz odżywienie mózgu. Przetwory z głogu przyczyniają się do regulacji ciśnienia krwi, wzmacniają cały organizm oraz koją pobudzone nerwy. Głóg jest pomocny w profilaktyce miażdżycy, hiperlipidemii oraz cukrzycy, bólu i zawrotach głowy, jak również przy dolegliwościach reumatycznych. W medycynie chińskiej, głóg wykorzystywany jest w walce z niestrawnością.

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Tylko osoby zalogowane mogą dodawać opinie. Dokładamy wszelkich starań, by opinie pochodziły od klientów, którzy używali produktu lub go nabyli. Opinie są zbierane, weryfikowane i publikowane zgodnie z punktem regulaminu dot. zamieszczania opinii.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl