Mieszanka na nadkwasotę (zgaga) SUPLEMENT DIETY 100g
Opis
Mieszanka na nadkwasotę (zgaga) - herbatka ziołowa
Zioła z majerankiem wspomagają trawienie, działając równocześnie powlekająco i łagodząco na błony śluzowe przewodu pokarmowego. Łagodzą nadmierną fermentację jelitową oraz działają wiatropędnie i ułatwiają regularne wypróżnienia.
Majeranek - susz ziołowy
Ziele majeranku to popularna przyprawa w kuchni polskiej. Najczęściej stosowana do dań mięsnych, zup i sosów. Jednak mimo szerokiej dostępności, rzadko po nią sięgamy w celach leczniczych. Bogaty w olejki eteryczne majeranek, wykazuje właściwości antybakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze i przeciwzapalne. Kiedyś stosowano napar z majeranku w infekcjach gardła oraz błon śluzowych, w anginie, grypie, przeziębieniu, a także jako środek wykrztuśny i na ból głowy. Majeranek pobudza wydzielanie soków trawiennych, poprawia proces trawienia i wydzielania żółci, łagodzi niestrawność. Wykazuje działanie rozluźniające na mięśnie gładkie. Wspomaga proces oczyszczania organizmu z toksyn i zalegających płynów, ponieważ wzmaga wytwarzanie moczu oraz działa napotnie, łagodzi stany zapalne układu moczowego. Napar z majeranku stosowany zewnętrznie pielęgnuje problematyczną skórę z łojotokiem, trądzikiem oraz przebarwieniami.
Ziele krwawnika - susz ziołowa
Tradycyjna fitoterapia poleca przetwory z krwawnika w nieżytach i stanach zapalnych przewodu pokarmowego, zwłaszcza przy drobnych krwawieniach. Krwawnik wykazuje działanie rozkurczowe na mięśnie gładkie, dlatego też zaleca się go w stanach skurczowych mięśni gładkich dróg żółciowych i jelit. Ziele krwawnika pobudza wydzielanie śliny i soków żołądkowych, dlatego też wykazuje korzystne działanie w zaburzeniach żołądkowo-jelitowych, które objawiają się brakiem apetytu, wzdęciami oraz zaparciami i hemoroidami. Krwawnik łagodzi bóle miesiączkowe oraz wspomaga organizm w zaburzeniach miesiączkowania. Stosowany zewnętrznie, ma działanie przeciwzapalne i bakteriostatyczne, co wykorzystywane jest w celu łagodzenia stanów zapalnych skóry i błon śluzowych. Przemywania i okłady z naparu krwawnika wpływa na przyśpieszenie gojenia ran. Ziele krwawnika dodawane do kąpieli wygładza i oczyszcza skórę, działa delikatnie wybielająco i przeciwzapalnie.
Ziele szanty zwyczajnej - susz ziołowy
Szanta zwyczajna działa przeciwzapalnie i antyoksydacyjnie co ma dobroczynny wpływ na profilaktykę miażdżycy. Przyczynia się do zapobiegania utlenianiu cholesterolu LDL (utleniony LDL jest czynnikiem promiażdżycowym). Ponadto szanta zwyczajna działa przeciwhistaminowo, przeciwbólowo oraz wykrztuśnie. Wykazuje również działanie rozkurczowe zarówno na układ oddechowy, pokarmowy jak i krwionośny. Wywiera korzystny wpływ na układ pokarmowy, stymulując wydzielanie żółci i soków trawiennych. Dzięki swoim właściwościom, fitoterapia zaleca stosowanie przetworów z szanty zwyczajnej w astmie, nieżycie oskrzeli, kaszlu, w chorobach przebiegających z wysoką gorączką, schorzeniach wątroby i śledziony, niestrawności, przy braku apetytu, wzdęciach oraz w stanach zapalnych dróg żółciowych.
Prawoślaz korzeń - susz ziołowy
Korzeń prawoślazu bogaty jest w śluzy, które pod wpływem wody, przechodzą do roztworu i pęcznieją. Macerat z korzenia prawoślazu ma działanie powlekające i osłaniające. Szczególnie zalecany jest przy podrażnieniach przewodu pokarmowego, bólu gardła i suchym kaszlu oraz na chrypkę. Macerat ten łagodzi dyskomfort wynikający z nadkwasoty żołądka oraz zgagę. Wykazuje również działanie antyseptyczne i przeciwzapalne. Wspomaga gojenie się błon śluzowych np. pochwy, odbytu.
Kwiatostan lipy - susz ziołowy
Tradycyjne źródła zielarskie wspominają, iż kwiat lipy pomaga „wypocić” przeziębienie. Napar z kwiatów lipy wykazuje działanie napotne szczególnie z towarzyszącą przeziębieniu gorączką. W naparze znajdują się związki śluzowe, które osłaniają górne drogi oddechowe oraz działają zmiękczająco i łagodzą podrażnioną błonę śluzową gardła, krtani oraz przewodu pokarmowego. Lipa przyczynia się również do działania rozkurczowego i uspokajającego oraz działa żółciopędnie.
Porost islandzki (płucnica islandzka) - susz ziołowy
Porost islandzki powszechnie stosowany był tak i kiedyś, jak i dziś, przy infekcjach górnych dróg oddechowych. Źródła zielarskie donoszą o właściwościach powlekających, przeciwkaszlowych porostu islandzkiego. Polecany jest szczególnie w podrażnieniach błony śluzowej gardła i krtani oraz w stanach zapalnych górnych dróg oddechowych. Przetwory z porostu islandzkiego w małych ilościach przyczyniają się do pobudzania trawienia, wydzielania soku żołądkowego, natomiast podane w większej ilości wpływają hamująco na funkcje wydzielniczą żołądka. Dodatkowo łagodzą nudności i wymioty oraz działają powlekająco na cały przewód pokarmowy.
Perz właściwy - susz ziołowy
Źródła zielarskie podają, że perz właściwy wspomaga działanie moczopędne, pomaga w usuwaniu szkodliwych produktów przemiany materii, ale też złogów znajdujących się w układzie moczowym. Przyczynia się do rozwoju mikroflory jelitowej oraz pasażu treści pokarmowej w jelitach. Perz wspiera prawidłowe funkcjonowanie wątroby oraz jest pomocny w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu.
Korzeń lukrecji gładkiej - susz ziołowy
Jak donoszą źródła zielarskie lukrecja wykazuje działanie przeciwalergiczne, przeciwzapalne i przeciwreumatyczne. Jest naszym sprzymierzeńcem w walce z bakteriami (np. Staphylococcus aureus i Streptococcus mutans, który jest jedną z przyczyn powstawania próchnicy zębów) i grzybami (Candida albicans). Poza granicami Polski wykorzystywana jest w terapii stwardnienia rozsianego, nowotworów, reumatyzmu czy chorób autoimmunologicznych np. łuszczycy. Lukrecja wykazuje łagodzące działanie na wrzody żołądka, przyczynia się do ochrony wątroby przed stłuszczeniem i marskością. Likwiduje wolne rodniki oraz uczestniczy w oczyszczaniu organizmu i usuwaniu toksyn takich jak metale ciężkie z organizmu. Przetwory z korzenia lukrecji działają wykrztuśnie, moczopędnie, żółciopędnie oraz rozkurczowo. Regulują pasaż jelitowy, wspomagają błonę śluzową przewodu pokarmowego. Lukrecja jest również jednym z adaptogenów, ponieważ zwiększa odporność organizmu na stres. Korzeń lukrecji wpływa na prawidłowy poziom cukru we krwi. UWAGA: Nie należy jej stosować dłużej niż 4 tygodnie bez przerw.
Składniki: ziele majeranku ogrodowego, ziele krwawnika pospolitego, ziele szanty zwyczajnej, korzeń prawoślazu lekarskiego, kwiatostan lipy, płucnica (porost) islandzki, kłącze perzu właściwego, kwiat robini akacjowej (akacji), korzeń lukrecji gładkiej
Uwaga:
Nie zażywać, w przypadku alergii na którykolwiek ze składników produktu. Tekst na podstawie ogólnodostępnej literatury zielarskiej. Podane informacje nie stanowią porady lekarskiej.
Tylko osoby zalogowane mogą dodawać opinie. Dokładamy wszelkich starań, by opinie pochodziły od klientów, którzy używali produktu lub go nabyli. Opinie są zbierane, weryfikowane i publikowane zgodnie z punktem regulaminu dot. zamieszczania opinii.