Herbatka ziołowa Na Żołądek suplement diety 80g

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 14,34 zł 14.34
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.67111
Producent: Natura Wita
Kod produktu: 187

Opis

Herbatka ziołowa Na Żołądek - suplement diety

Herbatka ziołowa na żołądek, to unikalna mieszanka ziół takich jak: dzięgiel litwor korzeń, drapacz lekarski ziele, mięta pieprzowa liść, melisa lekarska liść, oman wielki korzeń, glistnik jaskółcze ziele oraz szanta zwyczajna ziele. Każde z tych ziół ma korzystny wpływ na żołądek, wspomaga jego pracę, ułatwia trawienie i dba o odpowiedni poziom kwasu żołądkowego, przez co zapobiega problemami z nadkwaśnością i niedokwaśnością.

Składniki: dzięgiel litwor korzeń, drapacz lekarski ziele, mięta pieprzowa liść, melisa lekarska liść, oman wielki korzeń, glistnik jaskółcze ziele, szanta zwyczajna ziele

Sposób przygotowania: 1 łyżeczkę (2 g) suszu zalać wrzącą wodą (1 szklanka - 200 ml) i zaparzać pod przykryciem 15-20 minut. Pić 2 razy dziennie po szklance przygotowanego naparu.

Zalecana do spożycia dzienna porcja: 2 łyżeczki suszu dziennie (4g)

Ostrzeżenie:

Zaleca się nie przekraczać dozwolonej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Ważne jest stosowanie zbilansowanej i zróżnicowanej diety oraz prowadzenie zdrowego trybu życia. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci. 

Osoby zażywające leki lub chore powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem produktu. Nie stosować u kobiet w ciąży, kobiet karmiących i dzieci. Nie zażywać, w przypadku alergii na którykolwiek ze składników produktu. Podane informacje nie stanowią porady lekarskiej. 

Masa netto: 80g

Przechowywanie: w temperaturze pokojowej, w szczelnym opakowaniu np. puszka, słoik. Chronić przed światłem i wilgocią.

 

Ogólne informacje dotyczące ziół zaczerpnięte ze światowej literatury zielarskiej, nie stanowią porady medycznej oraz oświadczenia żywieniowego:  

Dzięgiel litwor (Arcydzięgiel)

Roślina ta znana była już w średniowieczu ze względu na swoje właściwości lecznicze. Arcydzięgiel stymuluje wydzielanie śliny, soku żołądkowego, a w tym również enzymów trawiennych, dzięki czemu wspomaga proces trawienia. Zalecany był (i jest) osobom cierpiącym na brak apetytu. Arcydzięgiel zawiera pochodne furanokumaryn, które wykazują działanie rozkurczowe na mięśnie gładkie układu pokarmowego, łagodzi wzdęcia, zaparcia i nadmierne odbijanie.

Drapacz lekarski

To zioło występujące w krajach basenu Morza Śródziemnego. Stymuluje funkcje wydzielnicze układu pokarmowego tj. śliny, żółci oraz soków żołądkowych, jelitowych i trzustkowych, dzięki czemu wspomaga trawienie. Wpływa na prawidłowe wypróżnianie się, zapobiegając zaparciom. Łagodzi stany zapalne błony śluzowej układu pokarmowego.

Mięta pieprzowa

Mięta przyczynia się do regulowania pracy żołądka i wątroby, do zwiększenia wydzielania soku żołądkowego i żółci, dzięki czemu ułatwia trawienie, zmniejsza nudności, działa hamująco na wymioty i łagodzi objawy związane z zatruciem pokarmowym. Według literatury zielarskiej, mięta działa przeciwbakteryjnie w obrębie dróg żółciowych i jelit. Napar z mięty stosowany jest w nieżytach żołądka i jelit, w niedokwaśności, w zaburzeniach trawienia objawiających się brakiem łaknienia, wymiotami, nudnościami, wzdęciami, bólami brzucha, złym trawieniem tłuszczów, nieprawidłową fermentacją w jelitach, kolką jelitową, stanami skurczowymi jelit, biegunkami, zaparciami, a także osłabieniu czynności trzustki. 

Melisa lekarska 

Melisa wspomaga pracę układu pokarmowego, delikatnie pobudza apetyt i przyczynia się do stymulowania układu pokarmowego do wydzielania soków trawiennych, a także łagodzi chorobę wrzodową. Napar z melisy wykazuje działanie rozkurczowe na mięśnie gładkie, dzięki czemu może być pomocny w kolkach, wzdęciach i bólu miesiączkowym. Ma również korzystny wpływ na infekcje bakteryjne i wirusowe w obrębie przewodu pokarmowego.

Oman wielki

Korzeń omanu wykazuje działanie żółciopędnie, moczopędnego i prebiotycznego.  Wspomaga trawienie.  Może być stosowany pomocniczo w kuracji pasożytniczej układu pokarmowego.

Glistnik jaskółcze ziele

Jest to zioło o działaniu żółciopędnym, przyczynia się do zapobiegania zastoju żółci w pęcherzyku  żółciowym i i wytrącaniu się złogów żółciowych. Glistnik jaskółcze ziele jest pomocny w łagodzeniu stanów zapalnych w jego obrębie oraz w dwunastnicy. 

Szanta zwyczajna

Szanta zwyczajna stymuluje wydzielanie żółci oraz soków trawiennych. Według literatury zielarskiej zalecana jest w stanach niestrawności, zaburzeniach układu trawienia oraz braku apetytu. Szanta wykazuje również działanie rozkurczowe w obrębie pęcherzyka żółciowego, dlatego też stosowana jest w stanach skurczowych dróg żółciowych.

  

nadkwaśność, niedokwaśność, zgaga, problemy żołądkowe 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (1)

Tylko osoby zalogowane mogą dodawać opinie. Dokładamy wszelkich starań, by opinie pochodziły od klientów, którzy używali produktu lub go nabyli. Opinie są zbierane, weryfikowane i publikowane zgodnie z punktem regulaminu dot. zamieszczania opinii.

4 września 2018

Łagodzi bóle żołądka i jelit, nawet przy poważnych nieżytach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl