Ziółka szwajcarskie Herbatka Piersiowa suplement diety 75g

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 14,79 zł 14.79
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Herbatka ziołowo - owocowa "Ziółka Szwajcarskie - Herbatka Piersiowa" - suplement diety

To oryginalna mieszanka ziół, dedykowana drogom oddechowym oraz pokarmowym. Składniki zawarte w Herbatce Piersiowej ułatwiają odkrztuszanie, łagodzą kaszel i podrażnione gardło. Działają powlekająco na drogi oddechowe, umożliwiając swobodne oddychanie oraz na podrażniony układ pokarmowy, łagodząc dolegliwości żołądkowe. Ułatwiają wypróżnianie, działają żółciopędnie i przeciwzapalnie.

Składniki: dziewanna drobnokwiatowa kwiat, biedrzeniec anyż owoc, tymianek pospolity ziele, prawoślaz lekarski korzeń, mydlnica lekarska korzeń, lukrecja gładka korzeń, malwa czarna korzeń, malwa czarna kwiat, kocanka piaskowa kwiat.

Sposób przygotowania: 1 łyżeczkę (1,5g) suszu zalać wrzącą wodą (1 szklanka - 200 ml) i zaparzać pod przykryciem 20 minut. Pić 1 raz dziennie po szklance przygotowanego naparu.

Zalecana do spożycia dzienna porcja: 1 łyżeczka suszu dziennie

Ostrzeżenie:

Zaleca się nie przekraczać dozwolonej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Ważne jest stosowanie zbilansowanej i zróżnicowanej diety oraz prowadzenie zdrowego trybu życia. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci. 

Osoby zażywające leki lub chore powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem produktu. Nie stosować u kobiet w ciąży, kobiet karmiących i dzieci. Nie zażywać, w przypadku alergii na którykolwiek ze składników produktu. Podane informacje nie stanowią porady lekarskiej. 

Masa netto: 75g

Przechowywanie: w temperaturze pokojowej, w szczelnym opakowaniu np. puszka, słoik. Chronić przed światłem i wilgocią.

 

Ogólne informacje dotyczące ziół zaczerpnięte ze światowej literatury zielarskiej, nie stanowią porady medycznej oraz oświadczenia żywieniowego:  

Dziewanna drobnokwiatowa kwiat

Kwiat dziewanny zawiera saponiny, dzięki którym przyczynia się do ułatwienia odkrztuszania zalegających w drogach oddechowych wydzielin. Wykazuje działanie przeciwzapalne na błony śluzowe układu oddechowego, jamy ustnej, gardła, oskrzeli, żołądka, jelit i dróg moczowych. Jest pomocna podczas chrypki, ponieważ śluzy w niej zawarte powlekają błony śluzowe gardła i krtani, łagodząc dyskomfort. W tradycyjnej fitoterapii stosowano ją do walki z wirusami, podczas chrypki, nieżytu górnych dróg oddechowych, podczas anginy, grypy, kataru i suchego kaszlu. 

Biedrzeniec anyż

Tradycyjna fitoterapia zalecała przetwory z owoców biedrzeńca anyżu w problemach ze wzdęciami, jako środek napotny, moczopędny i mlekopędny. Dziś wiemy, że owoce biedrzeńca anyżu wykazują działanie rozkurczowe na mięśnie gładkie. Napary są pomocne przy nadmiernych skurczach jelit. Wspomagają wydzielanie soków żołądkowych, poprawiają trawienie. Łagodzą nadmierną fermentację w jelitach oraz działają wiatropędnie. Wykazują również działanie hamujące w stosunku do rozwoju grzybów. Przetwory z biedrzeńca anyżu wpływają na rozszerzenie oskrzeli, a także na wydzielanie śluzu, który oczyszcza drogi oddechowe. Ułatwiają odkrztuszanie zalegającej w układzie oddechowym wydzieliny. Sprzyjają pobudzeniu krążenia krwi oraz limfy. 

Ziele tymianku

Tymianek wspomaga organizm w walce z bakteriami i grzybami, przyczynia się do łagodzenia stanów zapalnych oraz skurczów mięśni. Jest szczególnie polecany w czasie przeziębień i nieżytu układu oddechowego, gdyż działa wykrztuśnie i łagodzi kaszel, pomaga oczyścić gardło, oskrzela i płuca z zalegającej wydzieliny. Niezawodny jest w niestrawności i biegunkach. Ponadto tymol i karwakrol zawarte w tym zielu, wspomaga działanie przeciwpasożytnicze na układ pokarmowy.

Mydlnica lekarska

Przetwory z mydlnicy lekarskiej wykazują działanie wykrztuśne, rozrzedzają wydzielinę zalegającą w układzie oddechowym. Saponiny zawarte w mydlnicy wspomagają oczyszczanie organizmu z metabolitów i toksyn, gdyż mają zdolność wiązania się z nimi. Dodatkowo działają żółciotwórczo, żółciopędnie, przeciwzapalnie i rozkurczowo. Mydlnica lekarska wspomaga walkę z drobnoustrojami.

Prawoślaz lekarski

Prawoślaz lekarski to według Farmakopei  surowiec przeciwkaszlowy i osłaniający. Łagodzi podrażnione gardło oraz zwalcza chrypkę, kaszel. Osłania podrażnioną błonę śluzową układu oddechowego oraz pokarmowego. Jest pomocny w zaparciach i stanach zapalnych jamy ustnej, jelit i oskrzeli.

Lukrecja gładka korzeń

Jak donoszą źródła zielarskie lukrecja to zioło o dużej mocy działania. Wykazuje bowiem działanie przeciwalergiczne, przeciwzapalne i przeciwreumatyczne. Jest  naszym sprzymierzeńcem w walce z bakteriami (np. Staphylococcus aureus i Streptococcus mutans, który jest jedną z przyczyn powstawania próchnicy zębów) i grzybami (Candida albicans). Poza granicami Polski wykorzystywana jest w terapii stwardnienia rozsianego, nowotworów, reumatyzmu czy chorób autoimmunologicznych np. łuszczycy. Lukrecja wykazuje łagodzące działanie na wrzody żołądka, przyczynia się do ochrony wątroby przed stłuszczeniem i marskością. Likwiduje wolne rodniki oraz uczestniczy w usuwaniu toksyn takich jak metale ciężkie z organizmu. Przetwory z korzenia lukrecji działają wykrztuśnie, moczopędnie, żółciopędnie oraz rozkurczowo. Regulują pasaż jelitowy, wspomagają błonę śluzową przewodu pokarmowego. Lukrecja jest również jednym z adaptogenów, ponieważ zwiększa odporność organizmu na stres. Korzeń lukrecji wpływa na prawidłowy poziom cukru we krwi.

Kwiat malwy czarnej

Zawarte w malwie czarnej związki śluzowe przyczyniają się do działania osłaniającego i powlekającego na błony śluzowe jamy ustnej i gardła. Ułatwiają też odkrztuszanie wydzieliny zalegającej w gardle. W tradycyjnej fitoterapii stosuje się go jako środek przeciwkaszlowy, powlekający i lekko rozkurczający w nieżytach górnych dróg oddechowych oraz w zapaleniu błon śluzowych jamy ustnej i gardła, w nieżycie oskrzeli, w chrypce i w suchym kaszlu. Jest pomocna również w dolegliwościach żołądkowych i w chorobach pęcherza moczowego.

Kocanka piaskowa kwiat

Przetwory z kwiatu kocanki piaskowej wykazują działanie rozkurczowe, żółciotwórcze i żółciopędne. Dzięki zawartości kwercetyny przyczyniają się do odtruwania i ochronnego wpływu na wątrobę. Roślina ta wykazuje korzystny wpływ na układ trawienia. Kocanka działa przeciwzapalnie oraz pomaga zwalczać niektóre bakterie i drożdżaki. Dzięki powyższym właściwościom kocanka jest zalecana w schorzeniach związanych z zastojem żółci oraz niewydolności wątroby. Działanie moczopędne jest wykorzystywane do odtruwania organizmu, szczególnie w terapii dny moczanowej, chorób reumatycznych i obrzęków. Przyczynia się do poprawy stanu dróg moczowych i pęcherza moczowego. Kocanka piaskowa jest również polecana podczas stanów zapalnych układu oddechowego, alergii czy bólu gardła.

 

 

kaszel, chrypa, chrypka, gardło, oskrzela, nieżyt, przeziębienie, żołądek

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Tylko osoby zalogowane mogą dodawać opinie. Dokładamy wszelkich starań, by opinie pochodziły od klientów, którzy używali produktu lub go nabyli. Opinie są zbierane, weryfikowane i publikowane zgodnie z punktem regulaminu dot. zamieszczania opinii.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl