Zioła dla spokoju żołądka z miętą SUPLEMENT DIETY 80g

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 13,30 zł 13.30
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Zioła dla spokoju żołądka z miętą - herbatka ziołowa

Mieszanka ziół "Dla spokoju żołądka" zapewnia komfort dla układu pokarmowego. Herbatka ta wspomaga proces trawienia, wpływa na wydzielanie soków trawiennych oraz zapobiega nadmiernej fermentacji jelitowej i wzdęciom. 

Liść mięty - susz ziołowy

Mięta przyczynia się do regulowania pracy żołądka i wątroby, do zwiększenia wydzielania soku żołądkowego i żółci, dzięki czemu ułatwia trawienie, zmniejsza nudności (również wywołane przez chorobę lokomocyjną), działa hamująco na wymioty i łagodzi objawy związane z zatruciem pokarmowym. Według literatury zielarskiej, mięta działa przeciwbakteryjnie w obrębie dróg żółciowych i jelit. Napar z mięty stosowany jest w nieżytach żołądka i jelit, w niedokwaśności, w zaburzeniach trawienia objawiających się brakiem łaknienia, wymiotami, nudnościami, wzdęciami, bólami brzucha, złym trawieniem tłuszczów, nieprawidłową fermentacją w jelitach, kolką jelitową, stanami skurczowymi jelit, biegunkami, zaparciami, a także osłabieniu czynności trzustki. Ponadto pomaga ona w nerwicach wegetatywnych, w bólach migrenowych i w chorobie lokomocyjnej.

Majeranek - susz ziołowy

Ziele majeranku to popularna przyprawa w kuchni polskiej. Najczęściej stosowana do dań mięsnych, zup i sosów. Jednak mimo szerokiej dostępności, rzadko po nią sięgamy w celach leczniczych. Bogaty w olejki eteryczne majeranek, wykazuje właściwości antybakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze i przeciwzapalne. Kiedyś stosowano napar z majeranku w infekcjach gardła oraz błon śluzowych, w anginie, grypie, przeziębieniu, a także jako środek wykrztuśny i na ból głowy. Majeranek pobudza wydzielanie soków trawiennych, poprawia proces trawienia i wydzielania żółci, łagodzi niestrawność. Wykazuje działanie rozluźniające na mięśnie gładkie. Wspomaga proces oczyszczania organizmu z toksyn i zalegających płynów, ponieważ wzmaga wytwarzanie moczu oraz działa napotnie, łagodzi stany zapalne układu moczowego.  Napar z majeranku stosowany zewnętrznie pielęgnuje problematyczną skórę z łojotokiem, trądzikiem oraz przebarwieniami.

Ziele szanty zwyczajnej - susz ziołowy

Szanta zwyczajna działa przeciwzapalnie i antyoksydacyjnie co ma dobroczynny wpływ na profilaktykę miażdżycy. Przyczynia się do zapobiegania utlenianiu cholesterolu LDL (utleniony LDL jest czynnikiem promiażdżycowym). Ponadto szanta zwyczajna działa przeciwhistaminowo, przeciwbólowo oraz wykrztuśnie. Wykazuje również działanie rozkurczowe zarówno na układ oddechowy, pokarmowy jak i krwionośny. Wywiera korzystny wpływ na układ pokarmowy, stymulując wydzielanie żółci i soków trawiennych. Dzięki swoim właściwościom, fitoterapia zaleca stosowanie przetworów z szanty zwyczajnej w astmie, nieżycie oskrzeli, kaszlu, w chorobach przebiegających z wysoką gorączką, schorzeniach wątroby i śledziony, niestrawności, przy braku apetytu, wzdęciach oraz w stanach zapalnych dróg żółciowych. 

Ziele nostrzyka żółtego - susz ziołowy

Nostrzyk żółty znany jest przede wszystkim z właściwości zmniejszających krzepliwość krwi. To dzięki zawartości kumaryny i dikumarolu, przetwory z ziela i kwiatu nostrzyka wpływają na krzepliwość krwi. Literatura zielarska donosi, że przetwory z ziela nostrzyka mogą być stosowane pomocniczo w schorzeniach związanych ze zbyt dużą krzepliwością krwi np. w zakrzepicy, zastojach żylnych i limfatycznych, żylakach, hemoroidach. Poza tym nostrzyk wykazuje działanie żółciopędne, rozluźniające na mięśnie gładkie układu pokarmowego, oddechowego.

Korzeń omanu - susz ziołowy

Korzeń omanu ma działanie wykrztuśne, ze względu na obecność saponin, które ułatwiają i przyspieszają usuwanie wydzieliny z płuc, stymuluje on trawienie, pobudza apetyt oraz wspomaga walkę organizmu z drobnoustrojami takimi jak bakterie, grzyby, wirusy i pierwotniaki. Korzeń omanu zawiera inulinę - polisacharyd, który przyczynia się do wzrostu bakterii kwasu mlekowego w jelitach oraz ma  pozytywny wpływ na prawidłową pracę jelit. Inulina wykazuje również działanie przeciwpasożytnicze. Tradycyjna fitoterapia zalecała stosowanie korzenia omanu w walce z pasożytami ze względu na olejki eteryczne zawarte w korzeniu. Olejki te również wykazują działanie przeciwpasożytnicze.

 

Składniki: mięta liść, majeranek ziele, szanta ziele, nostrzyk ziele, oman korzeń

 

Uwaga: 

Nie zażywać, w przypadku alergii na którykolwiek ze składników produktu. Tekst na podstawie ogólnodostępnej literatury zielarskiej. Podane informacje nie stanowią porady lekarskiej. 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl