
100% Naturalny Eteryczny Olejek Goździkowy 10ml

Opis
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
100% Naturalny Olejek Eteryczny - Olejek Goździkowy - przeciwbakteryjny
Olejek goździkowy ma przyjemny, korzenny zapach. Pozyskiwany jest m.in. z pąków goździkowca korzennego. Olejek ten przede wszystkim wykazuje działanie przeciwdrobnoustrojowe, przeciwzapalne oraz odświeżające. Stosowany do inhalacji pomaga uporać się z infekcjami układu oddechowego. Działa rozkurczowo na oskrzela, ułatwia oddychanie, łagodzi kaszel, stany zapalne zatok oraz katar. Płukanie gardła rozcieńczonym olejkiem łagodzi ból oraz stan zapalny. Olejek ten pomaga w pozbyciu się bólu głowy oraz migreny. Olejek z goździków działa przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo, przeciwwirusowo, pomaga zwalczać pasożyty. Rozcieńczony, stosowany na skórę ułatwia pozbycie się infekcji grzybiczych, świerzbu, a także przyśpiesza gojenie się ran i stłuczeń. Olejek goździkowy łagodzi ukąszenia owadów, a jego zapach je odstrasza. Kąpiel z olejkiem działa odświeżająco i aromatyzująco na całe ciało, delikatnie pobudza krążenie podskórne i „dodaje sił witalnych”. Polecany jest do pielęgnacji skóry, w szczególności do cery trądzikowej, ze względu na swoje właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze.
Działanie olejku goździkowego:
- przeciwbakteryjne,
- przeciwwirusowe,
- przeciwgrzybicze,
- przeciwświądowe,
- przeciwzapalne,
- odświeżające,
- rozkurczowe na mięśnie gładkie m.in. układu oddechowego,
- łagodzi ból głowy i migrenę,
- odstrasza owady,
- przyśpiesza regeneracje podrażnień skóry,
- pobudza krążenie podskórne,
- przeciwtrądzikowe
Skład (INCI): Caryophyllus aromaticus L.
Ważne:
W zależności od partii, olejek posiada buteleczkę z dozownikiem lub zakraplaczem. Niestety sklep Zielnik Jagi nie ma wpływu na wybór jednej z powyższych opcji.
Jak korzystać z olejków eterycznych?
Olejki eteryczne mogą być stosowane na kilka sposobów:
Inhalacje z parą wodną – tutaj wykorzystać można standardową „parówkę”, używając szerokiego garnka z gorącą wodą i ręcznika. Kilka kropli olejku eterycznego należy wkropić do gorącej wody, ostrożnie pochylić głowę nad parującą wodą w garnku, a następnie szczelnie nakryć głowę ręcznikiem. Inną opcją są podgrzewacze lub kominki na wodę. Do wody podgrzewanej wody należy wkropić kilka kropli olejku eterycznego, a kominek lub podgrzewać ustawić w pomieszczeniu, tam gdzie aktualnie przebywamy. Podczas sezonu zimowego, kiedy nasze mieszkania i domy są ogrzewane są kaloryferami, świetnym wyjściem może być wkropienie odrobiny olejku eterycznego do nawilżacza z wodą, znajdującego się przy kaloryferze. Inhalacje szczególnie polecane są osobom przeziębionym, z dolegliwościami ze strony układu oddechowego, osobom cierpiącym np. na bezsenność czy bóle głowy i migreny.
Kąpiel z olejkami eterycznymi – do wanny z ciepłą wodą należy wkropić kilka kropli olejku eterycznego i zażyć kąpieli, nie dłuższej niż 30 min, w temp maksymalnej 45 st Celsjusza (optymalna temp 37-38 stopni C). Olejki eteryczne mają styczność z całą powierzchnią ciała, a także są wdychane. Kąpiele zalecane są w stanach ogólnego pobudzenia lub zmęczenia (istotny jest tutaj dobór odpowiedniego olejku), bólu, problemach reumatycznych, skórnych, przeziębiania, przetrenowania itp.
Olejki stosowane miejscowo – w tej metodzie należy pamiętać, by nie stosować olejków eterycznych bezpośrednio na skórę. Należy je najpierw rozcieńczyć w oleju bazowym np. w oliwie z oliwek, oleju lnianym, kokosowym, z pestek winogron w ilości 5 kropli olejku na 15 ml oleju bazowego. Następnie wmasować powstałą mieszankę w skórę lub użyć jej do masażu.
Uwaga:
Osoby zażywające leki lub chore, powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem produktu. Nie stosować w przypadku ciąży, nie podawać niemowlętom, nie stosować w przypadku alergii na którykolwiek ze składników produktu. Tekst na podstawie ogólnodostępnej literatury. Podane informacje nie stanowią porady lekarskiej.
aseptyczny, przeciwwirusowy, przeciwbakteryjny, przeciwgrzybiczy, przeciwbólowy, przeciwkaszlowy, odświeżający, relaksujący, goździki