Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci

 HERBATKI ZIOŁOWE, ZIOŁOWO-OWOCOWE I ZIOŁA JEDNORODNE

Zioła to nasze niedocenione naturalne bogactwo. Wiedza dotycząca stosowania ziół na wszelakie schorzenia przechodziła z pokolenia na pokolenie i trwa od tysięcy lat. Prawidłowe i konsekwentne stosowanie ziół wywiera pozytywny wpływ na zdrowie człowieka, co znajduje potwierdzenie w licznych badaniach naukowych. W kategorii susze, herbatki ziołowe i owocowe zawarliśmy wszystkie zioła i mieszanki ziołowe, które są dostępne w sklepie Zielnik Jagi. Pragnąc ułatwić Państwu dotarcie do poszukiwanego produktu, podzielona została ona na podkategorie: zioła jednorodne zarówno cięte jak i mielone oraz mieszanki ziołowe i ziołowo-owocowe. Aby nie zginąć w ziołowym gąszczu, każdy z produktów jest szczegółowo opisany. Wiedza ta pochodzi z bibliografii o temacie ziołolecznictwa. Dla Państwa staraliśmy się weryfikować źródła wiedzy, by nie podawać informacji, które nie miałyby potwierdzenia w literaturze. W tej obszernej kategorii zamieściliśmy zarówno zioła i mieszanki ziołowe o działaniu wspierającym zdrowie człowieka oraz delikatniejsze w smaku ziołowo-owocowe, których smak usatysfakcjonuje kubki smakowe i wprawi Państwa w dobry nastrój. Życzymy udanych zakupów!

SUSZE, HERBATKI ZIOŁOWE I OWOCOWE

Susze, herbatki ziołowe i ziołowo-owocowe

Natura oferuje mnóstwo dobroci w postaci warzyw, owoców i ziół. W naszym klimacie dostęp do nich mamy tylko przez kilka miesięcy w roku. Na szczęście posiadamy wiedzę jak zachować te nietrwałe surowce na dłużej. Jedną z metod utrwalania żywności jest suszenie i to dzięki niemu możemy korzystać z ziół przez cały rok.

Herbatki ziołowe

Otrzymany w procesie suszenia w niskich temperaturach susz ziołowy w większości przypadków nie nadaje się do bezpośredniego spożycia. Dużo przyjemniejszą formą ziół do konsumpcji są po prostu napary i odwary, które każdy z nas może przygotować w domu. Takie susze ziołowe jednorodne lub mieszane nazywane są herbatkami ziołowymi, w odróżnieniu od herbaty, która jest odrębnym gatunkiem, znanym nam jako herbata zielona, czarna, czerwona i biała.

Jak przygotować herbatkę ziołową

Herbatki ziołowe mogą zatem składać się z ziół jednego gatunku np. herbatka z rumianku lub wielu gatunków połączonych ze sobą w mieszankę ziołową. Herbatki ziołowo-owocowe to mieszanki ziół i suszonych owoców. Herbatki ziołowe oraz ziołowo-owocowe są przeznaczone (najczęściej) do sporządzenia z nich naparu lub odwaru, a następnie do wypicia. Jednak niektóre z nich mogą mieć przeznaczenie tylko do użytku zewnętrznego np. jako zioła do kąpieli. Wszystko zależy od tego z jakim gatunkiem rośliny mamy do czynienia.

Najpopularniejsze herbaty ziołowe

W mowie potocznej utrwaliło się także wyrażenie: herbata ziołowa, co błędnie określa mieszankę ziołową. Ewentualnie można tak nazwać herbatę (z gatunku Camelia sinensis- herbata chińska, przynajmniej 5% suszu) z dodatkiem ziół np. kwiatów jaśminu - najpopularniejsza w tej kategorii.

Susz ziołowy

Susz ziołowy to suszone zioła, w postaci całych roślin np. ziele gojnika, pociętych na większe lub mniejsze fragmenty np. ziele lebiodki, tymianku, nasion np. nasiona kopru włoskiego albo ziół mielonych np. jarmuż mielony, imbir mielony. Ta postać ziół, świetnie sprawdza się jako dodatek do potraw lub koktajlów i deserów.

Smaczne herbatki ziołowo-owocowe

Herbatki ziołowo-owocowe zazwyczaj mają przyjemny, słodki, kwiatowo-owocowy smak i piękną barwę. Mogą śmiało zastąpić słodkie napoje lub kompoty. Herbatki ziołowo-owocowe często zawierają w składzie suszony kwiat hibiskusa, który nadaję piękną barwę i kwaskowy smak, płatki słonecznika zwyczajnego, suszone owoce malin, owoców pigwowca japońskiego, a także jabłka i rodzynki nadające słodki smak naparowi. Herbatki ziołowe, ziołowo-owocowe oraz susze ziołowe znaleźć można w każdym sklepie zielarskim.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl