Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci

HERBATKI FUNKCJONALNE - WSPARCIE W ZDROWYM FUNKCJONOWANIU CIAŁA CZŁOWIEKA

Od wieków zioła stosowane były jako remedium na wszelakie schorzenia. Umiejętność posługiwania się nimi była wiedzą przeznaczoną tylko dla czarownic, "babek", znachorek czy zielarek. Dziś wiemy, że owe magiczne moce, zioła zawdzięczają substancjom aktywnym w nich zawartym. Możliwość przebadania surowców zielarskich w laboratorium oraz tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dały nam ogromną wiedzę. Dotyczy ona ich właściwości zdrowotnych roślin oraz umiejętność łączenia poszczególnych gatunków, tak aby odpowiednio wzmocnić ich działanie zdrowotne. Herbatki funkcjonalne to mieszanki ziołowe lub ziołowo-owocowe, których składniki zostały tak dobrane, aby wspólnie wykazywały korzystny wpływ na zdrowie konkretnej grupy osób np. kobiet lub były pomocne w problemach takich jak trudność z zasypianiem czy alergia. Są to również mieszanki, skierowane na wsparcie działania narządów w organizmie człowieka np. serce czy wątroba. Składniki herbatek funkcjonalnych mają wspólny kierunek działania, a także niejednokrotnie wzajemnie wzmacniają swoje właściwości zdrowotne np. kurkuma z pieprzem

HERBATKI FUNKCJONALNE

Herbatki funkcjonalne lub inaczej nazywane herbatkami funkcyjnymi, to mieszanki ziołowe skomponowane z odpowiednio dobranych gatunków ziół, o podobnym kierunku działania. Herbatki te wspierają funkcjonowanie konkretnego narządu lub układu w organizmie człowieka. Mogą to być również kompozycje celowane w grupę osób borykających się z podobnymi bolączkami np. herbatka dla kobiet, herbatka dla seniorów, herbatka dla studentów lub w konkretny problem fizjologiczny np. zioła na bezsenność, herbatka na zaparcia. Głównym zadaniem herbatek funkcjonalnych jest korzystny wpływ na poprawne funkcjonowanie organizmu człowieka.

Jak działają herbatki funkcjonalne

Zioła lecznicze zawierają substancje, które mogą wspomagać zdrowie człowieka. W zależności od gatunku rośliny, są to związki o silnym działaniu, których efekt widoczny jest po jednorazowym spożyciu lub o delikatnym wpływie na organizm, widoczny po okresowym spożywaniu naparu z ziół. Odpowiednio dobrane gatunki ziół mogą wykazywać dobroczynny wpływ np. na proces trawienia, pracę narządów np. wątroby, mózgu czy jelit lub pomagać przywrócić prawidłowe funkcjonowanie  po perypetiach zdrowotnych np. ziele tymianku podczas kataru. Herbatki funkcjonalne zawierają zioła o działaniu wzmacniającym się wzajemnie, np. kurkuma z pieprzem lub uzupełniającym jak w ziołach na odchudzanie: zioła poprawiające trawienie i wpływające na metabolizm.

Rodzaje herbatek funkcyjnych

Istnieje niezliczona ilość rodzajów herbatek funkcjonalnych. Producenci prześcigają się w wymyślaniu nowych receptur poprawiających kondycję organizmu, ale też korzystają z tradycyjnych, sprawdzonych przepisów na mieszanki ziołowe, stworzonych przez doświadczonych zielarzy. Wśród nich wyróżnić można np. zioła dla torbieli jajników lub receptury wg Ojca Klimuszko. Zwolennicy terapii ziołowych najczęściej sięgają po zioła na odchudzanie, zioła na wzdęcia, herbatki na zaparcia, herbatki na sen oraz zestawy ziół na ból głowy i uspokojenie. Dodatkowo mężczyźni wspomagają pracę prostaty mieszankami ziół na prostatę, natomiast kobiety wybierają zioła lecznicze głównie na problemy z menstruacją i klimakterium oraz herbatki na żołądek. Studenci i osoby pracujące umysłowo sięgają po mieszanki zawierające adaptogeny takie jak korzeń rożeńca górskiego i żeń-szeń oraz pobudzającą yerba mate. Seniorzy ulubili sobie zioła na serce, oraz mieszanki ziołowe i herbatki na dnę moczanową. Możliwości jest bardzo dużo, bo tak naprawdę, każdy kto polega na terapii ziołami ma swoje przypadłości i ulubione kompozycje ziół.

Czy każdy może pić herbatki funkcjonalne?

Herbatki funkcjonalne, podobnie jak jednorodne zioła lecznicze zawierają związki czynne, które oddziałują na organizm człowieka, w większym lub mniejszym stopniu, dlatego nie należy ich spożywać w nadmiarze. Jednak dobrze dopasowana kompozycja ziołowa, może wykazać korzystny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie ciała i umysłu człowieka. Zioła przyprawowe jak ziele lebiodki czy rozmaryn, niepozorne kwiaty stokrotki, kwiaty pierwiosnka czy płatki róży, suszone owoce owoce derenia i owoce pigwowca japońskiego, liście grabu, korzeń mniszka lekarskiegoziele serdecznika czy nasiona wiesiołka dwuletniego, wszystkie te surowce z zielnika, dobrane w odpowiednich proporcjach mogą wpłynąć na poprawę samopoczucia, zdrowia i komfortu codziennego życia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl