Mieszanka żołądkowa z bylicą pospolitą SUPLEMENT DIETY 100g
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
Mieszanka żołądkowa z bylicą pospolitą - herbatka ziołowa - suplement diety
Mieszanka żołądkowa z bylicą pospolitą dba o prawidłowe funkcjonowanie żołądka i układu pokarmowego. Zioła w niej zawarte pobudzają wydzielanie soków trawiennych, przyczyniają się do prawidłowego procesu trawienia i wchłaniania pokarmu, łagodzą niestrawność oraz wzmagają apetyt.
Składniki: ziele bylicy pospolitej, ziele krwawnika pospolitego, ziele centurii pospolitej (tysiącznika), ziele bobrka trójlistnego, kłącze tataraku zwyczajnego
Sposób przygotowania: 1 łyżkę suszu zalać wrzącą wodą (1 szklanka - 200 ml) i zaparzać pod przykryciem 20-30 minut. Pić 1-2 razy dziennie po szklance przygotowanego naparu.
Zalecana do spożycia dzienna porcja: 1-2 łyżki suszu dziennie
Ostrzeżenie:
Zaleca się nie przekraczać dozwolonej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Ważne jest stosowanie zbilansowanej i zróżnicowanej diety oraz prowadzenie zdrowego trybu życia. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Osoby zażywające leki lub chore powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem produktu. Nie stosować u kobiet w ciąży, kobiet karmiących i dzieci. Nie zażywać, w przypadku alergii na którykolwiek ze składników produktu. Podane informacje nie stanowią porady lekarskiej.
Masa netto: 100g
Przechowywanie: w temperaturze pokojowej, w szczelnym opakowaniu np. puszka, słoik. Chronić przed światłem i wilgocią.
Ogólne informacje dotyczące ziół zaczerpnięte ze światowej literatury zielarskiej, nie stanowią porady medycznej oraz oświadczenia żywieniowego:
Bylica pospolita
Ziele bylicy pospolitej wykazuje właściwości żółciopędne, wzmaga wydzielanie soków trawiennych. Dzięki temu przyczynia się do poprawy procesu trawienia i wchłaniania składników odżywczych, łagodzi niestrawność oraz delikatnie pobudza apetyt. Dodatkowo przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania wątroby oraz działa rozkurczająco na mięśnie gładkie brzucha, łagodząc ból brzucha oraz wzdęcia.
Tradycyjne ziołolecznictwo, zaleca przetwory z bylicy na stany zapalne, zarówno wewnętrzne np. układu pokarmowego, jak i zewnętrzne np. stany zapalne występujące na skórze w postaci wyprysków, trądziku itp.
Ziele bylicy to także zioło wspomagające kobiety. Napar działający rozluźniająco, łagodzi bóle menstruacyjne oraz przyczynia się do regulowania cyklu miesięcznego.
Ziele krwawnika - susz ziołowy
Tradycyjna fitoterapia poleca przetwory z krwawnika w nieżytach i stanach zapalnych przewodu pokarmowego, zwłaszcza przy drobnych krwawieniach. Krwawnik wykazuje działanie rozkurczowe na mięśnie gładkie, dlatego też zaleca się go w stanach skurczowych mięśni gładkich dróg żółciowych i jelit. Ziele krwawnika pobudza wydzielanie śliny i soków żołądkowych, dlatego też wykazuje korzystne działanie w zaburzeniach żołądkowo-jelitowych, które objawiają się brakiem apetytu, wzdęciami oraz zaparciami i hemoroidami. Krwawnik łagodzi bóle miesiączkowe oraz wspomaga organizm w zaburzeniach miesiączkowania. Stosowany zewnętrznie, ma działanie przeciwzapalne i bakteriostatyczne, co wykorzystywane jest w celu łagodzenia stanów zapalnych skóry i błon śluzowych. Przemywania i okłady z naparu krwawnika wpływa na przyśpieszenie gojenia ran. Ziele krwawnika dodawane do kąpieli wygładza i oczyszcza skórę, działa delikatnie wybielająco i przeciwzapalnie.
Ziele centurii (tysiącznik)
Centuria znana była jako roślina lecznicza już w starożytności. Stosowaną ją m.in. na dolegliwości żołądkowe oraz na trudno gojące się rany. Ziele tysiącznika zawiera substancje goryczkowe, które pobudzają wydzielanie soków trawiennych oraz żółci. Dzięki temu centuria łagodzi niestrawność, zaburzenia trawienia i wchłaniania, pobudza apetyt i zmniejsza wzdęcia.
Bobrek - susz ziołowy
Liść bobrka szczególnie przydatny jest w zaburzeniach funkcjonowania układu pokarmowego. Napar z bobrka wpływa na zwiększenie wytwarzania śliny, soku żołądkowego, trzustkowego, jelitowego oraz żółci. Poprawia proces trawienia i wchłaniania oraz przepływu żółci. Zalecany w szczególności osobom, które cierpią na niestrawność oraz na brak apetytu, gdyż przetwory z bobrka nasilają go. Łagodzą objawy choroby lokomocyjnej i nudności. Dodatkowo przetwory z bobrka ochraniają wątrobę i działają rozkurczowo ma mięśnie gładkie przewodu pokarmowego.
Ziele tataraku zwyczajnego - susz ziołowy
Źródła zielarskie podają, iż tatarak łagodzi procesy fermentacyjne w układzie pokarmowym i wzdęcia, działa rozkurczowo na mięśnie gładkie oraz wiatropędnie. Wspomaga procesy trawienne, pobudza wydzielanie soków żołądkowych oraz poprawia wchłanianie składników odżywczych w układzie pokarmowym. Przetwory z tataraku wykazują działanie żółciopędne oraz przyczyniają się do likwidowania zaparć. Działają moczopędnie, co wpływa na redukcję obrzęków. Tatarak to także środek łagodzący ból oraz wykazujący działanie uspokajające. Regularne picie naparu z tataraku koi układ nerwowy, sprzyja odprężeniu, zmniejsza napięcie nerwowe, niepokój i ułatwia zasypianie. Odpowiednio stężone przetwory z tataraku wspomagają walkę z pasożytami zewnętrznymi jak i wewnętrznymi, wykazują działanie antyseptyczne. Słaby napar z tataraku zalecany jest w stanach zapalnych oczu oraz skóry, działa ściągająco na obrzęki oraz usprawnia proces krążenia krwi. Okłady z naparu wykorzystywane są do zmniejszenia obrzęków i cieni pod oczyma.
Tylko osoby zalogowane mogą dodawać opinie. Dokładamy wszelkich starań, by opinie pochodziły od klientów, którzy używali produktu lub go nabyli. Opinie są zbierane, weryfikowane i publikowane zgodnie z punktem regulaminu dot. zamieszczania opinii.