Opcje przeglądania
Producenci

NATURALNE OCZYSZCZANIE ORGANIZMU PIERWSZYM KROKIEM DO ZACHOWANIA ZDROWIA

Oczyszczanie organizmu jest istotnym elementem profilaktyki zdrowotnej. Przetworzona żywność, leki, zanieczyszczenia środowiska – wszystkie te czynniki wpływają na funkcjonowanie ciała człowieka. Z upływem lat coraz więcej substancji toksycznych kumuluje się w naszych organizmach. Są to zarówno trujące pozostałości w jelitach, kwas moczowy w stawach i inne substancje odkładające się w narządach wewnętrznych i krwi. Aby właściwie zacząć oczyszczać organizm należy zadbać o prawidłowe nawodnienie organizmu. Jednak zwykle to za mało, aby proces ten był skuteczny. Zioła na oczyszczenie organizmu, owoce, warzywa mogą stanowić dopełnienie tej kuracji. Rośliny bogate w błonnik pokarmowy, błonnik witalny, oraz w substancje wiążące toksyny i metale ciężkie, zioła działające moczopędnie, napotnie, żółciopędnie oraz przeciwzapalnie ułatwią pozbycie się niechcianych substancji z ustroju oraz zapewnią odpowiednie oczyszczenie organizmu.

ZIOŁA NA OCZYSZCZANIE ORGANIZMU

Jak oczyszczać organizm za pomocą ziół?

Oczyszczanie ziołami, opiera się na regularnym spożywaniu herbatek ziołowych, których składniki przyczyniają się do usuwania szkodliwych metabolitów przemiany materii, substancji trujących, które dostają się do naszych ciał razem z żywnością, woda czy powietrzem. Ziołowe kuracje oczyszczające dotyczą tez pasożytów bytujących w naszych organizmach. Choć nie zaliczamy go do ziół, to najprostszym naturalnym sposobem na pasożyty - owsiki jest sok z kiszonej kapusty, który można podawać dzieciom. 

Ziołowy detoks by oczyścić organizm z toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii

Na ziołowy detoks będą składać się zioła, które mają działanie: moczopędne i napotne, oczyszczające wątrobę czyli laboratoriów chemicznych naszych ciał. Nie możemy zapomnieć tutaj o składnikach pokarmowych i ziołach wpływających na oczyszczanie jelit z zalegających tam przez długi czas złogów oraz ziół, które przyczyniają się do zwalczania pasożytów.

Skrzyp polny i pokrzywa kuracja oczyszczająca i na piękne włosy

Ziele skrzypu polnego i pokrzywa to rośliny działające moczopędnie i napotnie, co czyni z nich zioła oczyszczające organizm z toksyn. Stymulują one układ moczowy do wydalania większych ilości moczu, a  wraz z nim szkodliwych produktów przemiany materii, w tym metabolitów leków, pestycydów, dodatków do żywności. Napar z liści pokrzywy wspomaga także usuwanie soli moczanowych, które mogą odkładać się w stawach, powodując ból. Skrzyp dzięki dużej zawartości związków krzemu korzystnie wpływa na stan skóry, włosów i paznokci. Wykazuje też właściwości przeciwzapalne. Pokrzywa natomiast stosowana była już przez nasze babki jako płukanka dla pięknych włosów. Oba te surowce zielarskie wraz fiołkiem trójbarwnym pomagają pozbyć się nadmiaru wody z organizmu

Ostropest plamisty i herbatka z mniszka lekarskiego na detoksykację wątroby

Wątroba jest niezwykle ważnym organem, który m.in produkuje żółć. Wraz z żółcią usuwane są trucizny rozpuszczalne w tłuszczach, które nie mogą zostać wydalone z moczem ani z potem. Ten proces sprzyja także zachowaniu prawidłowego tempa metabolizmu, a co za tym idzie usprawnia odchudzanie. Nasiona ostropestu plamistego zawierają sylimarynę czyli substancję aktywną, która usprawnia pracę wątroby, oczyszcza ją oraz stymuluje jej regenerację. Jest dostępna w zmielonych nasionach ostropestu lub w postaci suplementu diety np. w kapsułkach. Podobne właściwości wykazuje ziele karczocha

Powszechny w Polsce mniszek lekarski podobnie jak ostropest usprawnia działanie wątroby, stymuluje produkcję i wydzielanie żółci. Zarowno korzeń  jak i ziele mniszka wykazuje właściwości przeciwzapalne oraz antyoksydacyjne, co jest szczególnie ważne. Szkodliwe substancje niosą zazwyczaj wolne rodniki, które niszczą struktury komórkowe w tym DNA. Antyoksydanty neutralizują wolne rodniki, uniemożliwiając ich destrukcyjne działanie.

Czystek wśród ziół oczyszczających organizm

Czystek wykazuje szerokie spektrum działania. M.in. działa antyoksydacyjnie, detoksykacyjnie. Regularne picie naparów z czystka wspomaga prawidłową mikroflorę jelit człowieka. Ziele czystka wpływa na układ odpornościowy. Jest pomocny podczas infekcji np. górnych dróg oddechowych.

Babka płesznik, błonnik witalny, rzewień - zioła oczyszczające organizm z toksyn od strony jelit

W naszych jelitach całe życie gromadzą się złogi szkodliwych produktów przemiany materii.  Zdrowa, bogata w błonnik dieta, ułatwia nam regularne usuwanie ich. Nasiona babki płesznik, nasiona lnu czy błonnik witalny dostarczają duże ilości błonnika roślinnego, który wpływa na prawidłową perystaltykę jelit i pracę układu pokarmowego. Reguluje również poziom lipidów i glukozy we krwi. Natomiast w sytuacjach doraźnych możemy sięgnąć po herbatkę na zaparcia, w której nie zabraknie ziół przeczyszczających (o silnym działaniu!):  liści liści senesu czy korzenia rzewienia.

Stosując kuracje wspomagające oczyszczanie organizmu ze szkodliwych substancji, należy pamiętać o spisywaniu odpowiedniej ilości wody. Nadmierne stosowanie niektórych ziół, może spowodować odwodnienie organizmu, poza tym większość toksyn lepiej rozpuszcza się w wodzie, przez co łatwiej je usunąć gdy jesteśmy wystarczająco dobrze nawodnieni. 

 

Zioła, mieszanki i herbatki ziołowe dostępne są w naszym sklepie zielarskim. Zapraszamy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl