Herbatka Na Wiaterek i Trawienie suplement diety 100g
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
Herbatka ziołowo-owocowa Na Wiaterek i Trawienie - suplement diety
Herbatka ziołowa Na Wiaterek i Trawienie to kompozycja ziół, dedykowana układowi trawiennemu. Składniki zawarte w tej herbatce wspierają prawidłowe procesy wydzielania soków żołądkowych i żółci, trawienia oraz wchłaniania składników odżywczych. Dodatkowo wykazują działanie rozluźniające na mięśnie gładkie w szczególności mięśnie gładkie układu pokarmowego. Likwidują wzdęcia i przynoszę ulgę "spiętym jelitom".
Składniki: kminek zwyczajny owoc, biedrzeniec anyż owoc, mięta pieprzowa liść, rumianek pospolity koszyczek, tymianek pospolity
Sposób przygotowania: 1 łyżeczkę suszu zalać wrzącą wodą (1 szklanka - 200 ml) i zaparzać pod przykryciem 20 minut. Pić 2 razy dziennie po szklance przygotowanego naparu.
Zalecana do spożycia dzienna porcja: 2 łyżeczki suszu dziennie
Ostrzeżenie:
Zaleca się nie przekraczać dozwolonej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Ważne jest stosowanie zbilansowanej i zróżnicowanej diety oraz prowadzenie zdrowego trybu życia. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Osoby zażywające leki lub chore powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem produktu. Nie stosować u kobiet w ciąży, kobiet karmiących i dzieci. Nie zażywać, w przypadku alergii na którykolwiek ze składników produktu. Podane informacje nie stanowią porady lekarskiej.
Masa netto: 100g
Przechowywanie: w temperaturze pokojowej, w szczelnym opakowaniu np. puszka, słoik. Chronić przed światłem i wilgocią.
Producent:
Natura Wita Ewa Płachta
Kopernia 9,
28-400 Pińczów
kontakt@natur-vit.pl
Ogólne informacje dotyczące ziół zaczerpnięte ze światowej literatury zielarskiej, nie stanowią porady medycznej oraz oświadczenia żywieniowego:
Kminek owoc
Owoc kminku przynosi ulgę w stanach skurczowych jelit, żołądka działa rozkurczowo i wiatropędnie. Wspomaga prawidłowe trawienie, przyczynia się do nasilania wydzielania soku żołądkowego, jelitowego i trzustkowego. Jego regularne spożywanie zmniejsza wzdęcia, ból brzucha, odbijanie, kolki, zaparcia, pomoże także na brak apetytu. Napar z owocu kminku jest łagodzi katar i kaszel.
Biedrzeniec anyż owoc
Tradycyjna fitoterapia zalecała przetwory z owoców biedrzeńca anyżu w problemach ze wzdęciami, jako środek napotny, moczopędny i mlekopędny. Dziś wiemy, że owoce biedrzeńca anyżu wykazują działanie rozkurczowe na mięśnie gładkie. Napary są pomocne przy nadmiernych skurczach jelit. Wspomagają wydzielanie soków żołądkowych, poprawiają trawienie. Łagodzą nadmierną fermentację w jelitach oraz działają wiatropędnie. Wykazują również działanie hamujące w stosunku do rozwoju grzybów. Przetwory z owoców biedrzeńca anyżu wpływają na rozszerzenie oskrzeli, a także na wydzielanie śluzu, który oczyszcza drogi oddechowe. Ułatwiają odkrztuszanie zalegającej w układzie oddechowym wydzieliny. Sprzyjają pobudzeniu krążenia krwi oraz limfy.
Mięta pieprzowa liść
Mięta wspomaga prawidłową pracę żołądka i wątroby oraz funkcje wydzielania soku żołądkowego i żółci. Dzięki odświeżającym olejkom eterycznym zmniejsza nudności (również wywołane przez chorobę lokomocyjną), łagodzi wymioty i objawy związane z zatruciem pokarmowym. Według literatury zielarskiej, olejki eteryczne zawarte w liściach mięty mają działanie antyseptyczne w obrębie dróg żółciowych i jelit. Napar z mięty tradycyjnie stosowano w dolegliwościach żołądka i jelit, w niedokwaśności, w zaburzeniach trawienia objawiających się brakiem łaknienia, wymiotami, nudnościami, wzdęciami, bólami brzucha, złym trawieniem tłuszczów, nieprawidłową fermentacją w jelitach, kolką jelitową, stanami skurczowymi jelit, biegunkami, zaparciami, a także osłabieniu czynności trzustki.
Koszyczek rumianku
Koszyczek rumianku to jedno z najpopularniejszych ziół w naszym kraju. Źródła zielarskie donoszą, iż przetwory z rumianku wykazują działanie przeciwzapalne, wpływają rozluźniająco na mięśnie gładkie. Wspomagają prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego, łagodzą stany zapalne błony śluzowej układu pokarmowego oraz gardła i jamy ustnej. Rumianek to surowiec zielarski działaniu żółciopędnym, dzięki temu, iż rozluźniają mięśnie gładkie układu pokarmowego, wspierają prawidłowy przepływ żółci. Zioło to jest pomocne w zrelaksowaniu się i odprężeniu po ciężkim dniu oraz zasypianiu. Wspiera naturalne procesy uspokajające organizmu. Koszyczek rumianku wykazuje również działanie napotne, moczopędne i przeciwalergicznie. Sprzyja komfortowi kobiet, szczególnie w okresie cyklu miesiączkowego.
Ziele tymianku
Ziele tymianku to powszechnie znana przyprawa, którą każdy z nas posiada w swojej kuchni. Jednak literatura zielarska wykazuje, że ziele tymianku zawiera znaczne ilości substancji aktywnych, takich jak goryczki, garbniki, olejki eteryczne i kwasy organiczne. Substancje te wykazują działanie przeciwzapalnie, antyseptyczne oraz wspomagają utrzymanie prawidłowej mikroflory jelitowej. Działają również rozluźniająco na mięśnie gładkie w obrębie przewodu pokarmowego, łagodząc skurcze mięśni brzucha. Napar z tymianku jest szczególnie polecany w czasie przeziębień i osłabienia. Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu oddechowego, działa wykrztuśnie i łagodzi kaszel, pomaga naturalnie oczyścić układ oddechowy zalegającej wydzieliny. Niezawodny jest w niestrawności i biegunkach. Ponadto tymol i karwakrol zawarte w eterycznym olejku tymiankowym, wykazuje działanie ant septyczne.
Poznaj zioła na jelita i układ pokarmowy - zapraszamy na naszego bloga zielarskiego!
Tylko osoby zalogowane mogą dodawać opinie. Dokładamy wszelkich starań, by opinie pochodziły od klientów, którzy używali produktu lub go nabyli. Opinie są zbierane, weryfikowane i publikowane zgodnie z punktem regulaminu dot. zamieszczania opinii.