Herbatka ziołowa Moje Gardło suplement diety 80g

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 12,62 zł 12.62
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Herbatka ziołowa Moje Gardło

Mieszanka ziołowa Na Gardło składa się z ziół o działaniu przeciwzapalnym, ściągającym oraz łagodzącym podrażnienia błony śluzowej . Dzięki temu napar stosowany do płukania gardła oraz picia podczas infekcji gardła przynosi szybką poprawę oraz regenerację. 

Rumianek

Rumianek to jedno z najpopularniejszych ziół w naszym kraju. Źródła zielarskie donoszą, iż przetwory z rumianku wykazują działanie przeciwzapalne, wpływają rozluźniająco na mięśnie gładkie. Dlatego też znalazły zastosowanie w problemach z układem pokarmowym, takich jak stany zapalny błony śluzowej żołądka. Dzięki temu, iż rozluźniają mięśnie gładkie układu pokarmowego, napary stosowane są w problemach z przepływem żółci. Napar z koszyczków rumianku ułatwia trawienie po ciężkim posiłku, wpływa pozytywnie na układ pokarmowy. Stosowany jest również w nadkwaśności żołądka oraz łagodzeniu objawów choroby wrzodowej. Rumianek niweluje nadmierne wzdęcia i fermentację w jelitach. Zioło to jest pomocne w zrelaksowaniu się i odprężeniu po ciężkim dniu oraz zasypianiu, gdyż działa delikatnie uspokajająco. Rumianek wykazuje również działanie napotne, moczopędne i przeciwalergicznie. 

Kwiaty nagietka

Płatki kwiatów nagietka wykazują działanie regenerujące na trudno gojące się rany, przyśpieszają ziarninowanie i powstawanie nowych komórek naskórka, hamując przy tym rozwój bakterii. Działają przeciwzapalnie, łagodzą podrażnioną błonę śluzową jamy ustnej i gardła, przełyku, żołądka, jelit, chroniąc ją i działając ściągająco. Wykazują również działanie przeciwbiegunkowe, moczopędne, napotne i żółciopędne. Pobudzają czynność wątroby. Napar z płatków kwiatu nagietka jest zalecany jest przy nieżytach żołądka i jelit oraz do oczyszczania krwi. 

Szałwia lekarska 

Jak donoszą źródła zielarskie, szałwia lekarska jest pomocna w wielu problemach zdrowotnych. Dzięki obecności substancji goryczkowych i garbników, szałwia powoduje wzrost wydzielania soków żołądkowych i ułatwia trawienie. Napar z szałwii pity regularnie wzmaga apetyt, ułatwia spożywanie i trawienie posiłków osobom pozbawionym chęci na jedzenie.  Wykazuje właściwości rozkurczające, dlatego też przeciwdziała wzdęciom. Napary z szałwii lekarskiej przyczyniają się do przywrócenia prawidłowej gospodarki hormonalnej u kobiet. Wpływają również hamująco na proces laktacji oraz łagodzą nadmierną potliwość. Zewnętrznie, szałwia znalazła zastosowanie przy infekcjach jamy ustnej i gardła, gdyż jest pomocna w walce z bakteriami i pleśniawkami. Inhalacje z naparu działają wykrztuśnie, oczyszczająco i ściągająco na górne drogi oddechowe. Napary z szałwii sprawdzają się również do przemywania skóry z trądzikiem, grzybicami czy łuszczycą.

Czystek

Czystek to zioło, które przyczynia się do poprawy pracy układu immunologicznego. Według literatury zielarskiej zawiera on polifenole, które wykazują działanie antyoksydacyjne oraz przeciwzapalne. Jest pomocny w walce z bakteriami, wirusami i grzybami. Ponadto łagodzi objawy alergii. Stanowi doskonałą profilaktykę chorób układu krążenia. Dodatkowo jego regularne picie pomaga oczyścić organizm z toksyn, poprawia kondycję cery i opóźnia procesy starzenia się organizmu.

Ziele rzepiku pospolitego 

Literatura zielarska donosi, iż ziele rzepiku pospolitego wykazuje działanie żółciotwórcze i żółciopędne. Dodatkowo wzmaga produkcje moczu oraz wydalanie kwasu moczowego. Napar z rzepiku działa przeciwzapalnie oraz reguluje zbyt wysoki poziom cukru we krwi. Dzięki dużej zawartości związków garbnikowych ma działanie ściągające i łagodzi biegunki, blokuje nadmierną fermentację w jelitach. W ziołolecznictwie tradycyjnie stosowano to ziele w schorzeniach pęcherzyka żółciowego, nerek, przewodu pokarmowego, a także cukrzycy. Działanie moczopędne wykorzystywano, w celu pozbycia się nadmiaru wody z organizmu, przy opuchliźnie nóg.

Okłady z odwaru rzepiku można stosować zewnętrznie w stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej, narządów płciowych oraz trudno gojących się ran. Przetwory z rzepiku stosowane zewnętrznie łagodzą problemy skórne takie jak: wysypka, wypryski, trądzik, zaczerwienienie, swędzenie,  mają także właściwości antyseptyczne.

Kora dębu

Źródła zielarskie podają, iż kora dębu wykazuje właściwości ściągające i przeciwzapalne, a także wspomaga organizm w walce z wirusami i bakteriami. Stosowana wewnętrznie w postaci odwarów przyczynia się łagodzenia nieżytu żołądka oraz do hamowania biegunek. Zawarte w korze dębu substancje o działaniu ściągającym regulują funkcjonowanie błon śluzowych przewodu pokarmowego.

Zewnętrznie kora dębu wykorzystywana jest tradycyjnie do przemywania błon śluzowych i skóry podczas stanu zapalnego, świądu, infekcji bakteryjnych i grzybiczych.  Zmniejsza ona także potliwość. Odwary z kory dębu można stosować pomocniczo w terapii hemoroidów, należy wtedy robić kilkunastominutowe nasiadówki w świeżym odwarze.

 

Składniki: rumianek pospolity, nagietek lekarski, szałwia lekarska, czystek, rzepik pospolity, dąb szypułkowy

 

Uwaga: 

Osoby zażywające leki lub chore, kobiety w ciąży powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem produktu. Nie zażywać, w przypadku alergii na którykolwiek ze składników produktu. Tekst na podstawie ogólnodostępnej literatury zielarskiej. Podane informacje nie stanowią porady lekarskiej. 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Tylko osoby zalogowane mogą dodawać opinie. Dokładamy wszelkich starań, by opinie pochodziły od klientów, którzy używali produktu lub go nabyli. Opinie są zbierane, weryfikowane i publikowane zgodnie z punktem regulaminu dot. zamieszczania opinii.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl