
Herbatka ziołowa Nerkozioł 80g
Opis
Herbatka ziołowa Nerkozioł - suplement diety
Wspomaga prawidłową pracę nerek
Nerki są narządem, odpowiadającym za filtrację krwi i produkcję moczu. Wraz z moczem usuwane są szkodliwe produkty przemiany materii, pozostałości leków i innych toksyn, które dostały się do organizmu. W skład mocz wchodzi również nadmiar wody, która zalega w tkankach w postaci obrzęków. Zadaniem herbatki Nerkozioł jest wspomaganie prawidłowej pracy nerek. Składniki w niej zawarte działają moczopędnie, wzmacniają proces oczyszczania krwi oraz usuwania zbędnych substancji z ustroju.
Składniki: porzeczka czarna liść, kukurydza zwyczajna znamiona, pokrzywa zwyczajna ziele, rdest ptasi ziele, skrzyp polny ziele, perz właściwy kłącze, pietruszka zwyczajna korzeń, lubczyk ogrodowy korzeń
Sposób przygotowania: 1 łyżeczkę suszu zalać wrzącą wodą (1 szklanka - 200 ml) i zaparzać pod przykryciem 20 minut. Pić 2 razy dziennie po szklance przygotowanego naparu.
Zalecana do spożycia dzienna porcja: 2 łyżeczki suszu dziennie
Ostrzeżenie:
Zaleca się nie przekraczać dozwolonej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Ważne jest stosowanie zbilansowanej i zróżnicowanej diety oraz prowadzenie zdrowego trybu życia. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Osoby zażywające leki lub chore powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem produktu. Nie stosować u kobiet w ciąży, kobiet karmiących i dzieci. Nie zażywać, w przypadku alergii na którykolwiek ze składników produktu. Podane informacje nie stanowią porady lekarskiej.
Masa netto: 80g
Przechowywanie: w temperaturze pokojowej, w szczelnym opakowaniu np. puszka, słoik. Chronić przed światłem i wilgocią.
Ogólne informacje dotyczące ziół zaczerpnięte ze światowej literatury zielarskiej, nie stanowią porady medycznej oraz oświadczenia żywieniowego:
Liść porzeczki czarnej - susz ziołowy
Liść czarnej porzeczki wspomaga organizm w walce ze schorzeniami układu moczowego, przyczyniają się do łagodzenia problemów żołądkowych, pomagają oczyścić krew, poprawiają jej krążenie i wspomagają pracę serca. Liście porzeczki są pomocne w walce z bakteriami, wirusami i grzybami, łagodzą obrzęki, stany zapalne skóry i jamy ustnej. Jak donosi literatura zielarska, liście porzeczki czarnej wykazują działanie wykrztuśnie, moczopędne, rozkurczowe i przeciwreumatyczne. Wspomagają przemianę materii, łagodzą migreny i bóle głowy.
Znamiona kukurydzy - susz ziołowy
Znamiona kukurydzy to długie nitkowate części obrastające kolbę kukurydzy. Literatura zielarska podaje o ich moczopędnych właściwościach. Przetwory ze znamion kukurydzy wspomagają usuwanie nadmiernej ilości płynów gromadzących się w organizmie i odtruwanie, wpływają na zwiększenie wydalania szkodliwych produktów przemiany materii oraz sprzyjają odchudzaniu. Jest to surowiec zielarski stosowany w problemach związanych z rozrostem gruczołu prostaty, chorobami reumatycznymi, cukrzycą oraz kamicą moczową.
Pokrzywa - herbatka ziołowa
Tradycyjne źródła zielarskie donoszą o wielu praktycznych właściwościach ziela pokrzywy. Jest wykorzystywana zarówno dla osób cieszących się zdrowiem jako profilaktyka wielu chorób, jak i dla tych którzy borykają się z różnymi schorzeniami. Wykazuje działanie moczopędne, które wykorzystuje się w walce z obrzękami, chorobami układu moczowego oraz co ułatwia pozbywanie się toksyn z organizmu. Reguluje procesy przemiany materii, poprawia trawienie i przyczynia się do zwiększania przyswajalności składników pokarmowych. Łagodzi stany zapalne w obrębie tego układu. Działa krwiotwórczo, bierze udział w produkcji hemoglobiny dlatego wspomaga leczenie anemii i niewydolności serca. Pokrzywa działa witaminizująco i pobudza procesy regeneracji organizmu
Rdest ptasi ziele
Rdest ptasi stosowany jest głównie jako surowiec moczopędny. Przyczynia się do eliminowania obrzęków i zapobiega magazynowaniu nadmiernej ilości jonów sodu i chloru których w dzisiejszej żywności jest zbyt wiele. Substancje aktywne zawarte w zielu rdestu ptasiego mobilizują organizm do szybszej regeneracji uszkodzonych naczyń krwionośnych oraz wykazują działanie przeciwzapalnie i ściągające na błony śluzowe. Fitoterapia zaleca też ziele rdestu ptasiego w schorzeniach płuc.
Skrzyp polny - susz ziołowy
Skrzyp polny wykazuje działanie moczopędne. Jest to wykorzystywane by zapobiegać kamicy moczowej, w celu oczyszczania układu moczowego z piasku. Skrzyp polny wykazuje działanie przeciwzapalne, łagodzi stany zapalne układu moczowo-płciowego oraz wspomaga rozkurczanie mięśni gładkich układu moczowego i przewodu pokarmowego. Odwar ze skrzypu korzystnie wpływa na oczyszczanie krwi i wpływa na regulację przemianę materii.
Liście pietruszki
Natka pietruszki od dawna znana jest ze swych właściwości moczopędnych. Już w XVI wieku stosowano pietruszkę do leczenia chorób nerek. Źródła zielarskie podają, że liście pietruszki są bogate w witaminę C (ok 200 mg na 100 g natki). Dzięki zawartości witaminy C, natka pietruszki wspomaga układ odpornościowy, przyczynia się do uszczelniania naczyń krwionośnych oraz zwalcza wolne rodniki, które powodują degradację DNA komórek ciała człowieka. Natka pietruszki intensyfikuje pracę nerek, zwiększa ilość wydzielanego moczu, działa żółciopędnie i napotnie. Łagodzi opuchnięcia, obrzęki i wspomaga krążenie limfy, oczyszczanie organizmu z toksyn i nadmiaru zalegającej wody. Wpływa rozkurczowo na mięśnie gładkie układu moczowego, pokarmowego oraz powoduje zwiększenie wydzielania soków trawiennych.
Korzeń lubczyku
Zarówno korzeń, jak i ziele oraz owoce lubczyku są wartościowym surowcem zielarskim. Lubczyk znany jest w fitoterapii ze swojego moczopędnego działania. Wspomaga usuwanie z ustroju produktów przemiany materii oraz toksyn dostających się do organizmu z powietrzem czy z wodą. Sprawdza się w kuracjach odtruwających i oczyszczających organizm. Tradycyjnie lubczyk był stosowany w terapii takich schorzeń jak dna moczanowa, opuchlizna i obrzęki, infekcje układu moczowego, a także przewlekłych chorób skóry. Lubczyk wzmaga produkcję moczu, poprzez zwiększenie filtracji nerkowej. Dzięki temu usuwany jest zalegający w tkankach nadmiar wody, substancje toksyczne w tym mocznik oraz kwas moczowy. Lubczyk wykazuje również działanie napotnie, eliminując z ustroju nadwyżkę chlorków. Działa rozkurczowo na mięśnie gładkie układu pokarmowego oraz drogi żółciowe, stymulując wydzielanie żółci.
Tylko osoby zalogowane mogą dodawać opinie. Dokładamy wszelkich starań, by opinie pochodziły od klientów, którzy używali produktu lub go nabyli. Opinie są zbierane, weryfikowane i publikowane zgodnie z punktem regulaminu dot. zamieszczania opinii.