Ziółka szwajcarskie Herbatka Piersiowa suplement diety 75g
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
Herbatka ziołowo - owocowa "Ziółka Szwajcarskie - Herbatka Piersiowa" - suplement diety
To oryginalna mieszanka ziół, dedykowana drogom oddechowym oraz pokarmowym. Składniki zawarte w Herbatce Piersiowej ułatwiają odkrztuszanie, łagodzą kaszel i podrażnione gardło. Działają powlekająco na drogi oddechowe, wspomagając swobodne oddychanie oraz na podrażniony układ pokarmowy, łagodząc dolegliwości żołądkowe. Ułatwiają wypróżnianie, działają żółciopędnie i przeciwzapalnie.
Składniki: dziewanna drobnokwiatowa kwiat, biedrzeniec anyż owoc, tymianek pospolity ziele, prawoślaz lekarski korzeń, mydlnica lekarska korzeń, lukrecja gładka korzeń, malwa czarna korzeń, malwa czarna kwiat, kocanka piaskowa kwiat.
Sposób przygotowania: 1 łyżeczkę (1,5g) suszu zalać wrzącą wodą (1 szklanka - 200 ml) i zaparzać pod przykryciem 20 minut. Pić 1 raz dziennie po szklance przygotowanego naparu.
Zalecana do spożycia dzienna porcja: 1 łyżeczka suszu dziennie
Ostrzeżenie:
Zaleca się nie przekraczać dozwolonej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Ważne jest stosowanie zbilansowanej i zróżnicowanej diety oraz prowadzenie zdrowego trybu życia. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Osoby zażywające leki lub chore powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem produktu. Nie stosować u kobiet w ciąży, kobiet karmiących i dzieci. Nie zażywać, w przypadku alergii na którykolwiek ze składników produktu. Podane informacje nie stanowią porady lekarskiej.
Masa netto: 75g
Przechowywanie: w temperaturze pokojowej, w szczelnym opakowaniu np. puszka, słoik. Chronić przed światłem i wilgocią.
Producent:
Natura Wita Ewa Płachta
Kopernia 9,
28-400 Pińczów
kontakt@natur-vit.pl
Ogólne informacje dotyczące ziół zaczerpnięte ze światowej literatury zielarskiej, nie stanowią porady medycznej oraz oświadczenia żywieniowego:
Dziewanna drobnokwiatowa kwiat
Kwiat dziewanny zawiera saponiny, dzięki którym przyczynia się do ułatwienia odkrztuszania zalegających w drogach oddechowych wydzielin. Wykazuje działanie przeciwzapalne na błony śluzowe układu oddechowego, jamy ustnej, gardła, oskrzeli, żołądka, jelit i dróg moczowych. Jest pomocna podczas chrypki, ponieważ śluzy w niej zawarte powlekają błony śluzowe gardła i krtani, łagodząc dyskomfort. W tradycyjnej fitoterapii stosowano ją podczas chrypki oraz dla wsparcia górnych dróg oddechowych.
Biedrzeniec anyż
Tradycyjna fitoterapia zalecała przetwory z owoców biedrzeńca anyżu w problemach ze wzdęciami, jako środek napotny, moczopędny i mlekopędny. Dziś wiemy, że owoce biedrzeńca anyżu wykazują działanie rozkurczowe na mięśnie gładkie. Napary są pomocne przy nadmiernych skurczach jelit. Wspomagają wydzielanie soków żołądkowych, poprawiają trawienie. Łagodzą nadmierną fermentację w jelitach oraz działają wiatropędnie. Przetwory z biedrzeńca anyżu wspomagają prawidłowe funkcjonowanie górnych dróg oddechowych, wpływają na rozszerzenie oskrzeli, a także na wydzielanie śluzu, który oczyszcza drogi oddechowe. Ułatwiają odkrztuszanie zalegającej w układzie oddechowym wydzieliny. Sprzyjają prawidłowej pracy układu krążenia krwi oraz limfy.
Ziele tymianku
Ziele tymianku zawiera olejki eteryczne w tym tymol i karwakrol o działaniu antyseptycznym, wykrztuśnym i przeciwzapalnym. Tymianek, dzięki zawartości olejków eterycznych przyczynia się do łagodzenia stanów zapalnych oraz skurczów mięśni. Wspomaga prawidłową pracę górnych dróg oddechowych i swobodne oddychanie np w okresie osłabienia. Jest to zioło wykrztuśne, łagodzi kaszel, pomaga oczyścić gardło, oskrzela i płuca z zalegającej wydzieliny. Niezawodny jest w niestrawności i biegunkach. Ponadto tymol i karwakrol zawarte w tym zielu, wspomaga działanie oczyszczające na układ pokarmowy.
Mydlnica lekarska
Przetwory z mydlnicy lekarskiej wykazują działanie wykrztuśne, rozrzedzają wydzielinę zalegającą w układzie oddechowym. Saponiny zawarte w mydlnicy wspomagają oczyszczanie organizmu z metabolitów i toksyn, gdyż mają zdolność wiązania się z nimi. Dodatkowo działają żółciotwórczo, żółciopędnie, przeciwzapalnie i rozkurczowo.
Prawoślaz lekarski korzeń
Prawoślaz lekarski to według Farmakopei surowiec przeciwkaszlowy i osłaniający. Łagodzi podrażnione gardło oraz zwalcza chrypkę, kaszel. Korzeń prawoślazu osłania podrażnioną błonę śluzową układu oddechowego oraz pokarmowego. Jest pomocny w zaparciach i stanach zapalnych jamy ustnej, jelit i oskrzeli.
Lukrecja gładka korzeń
Na pewno każdy z nas próbował cukierków lukrecjowych, o bardzo słodkim smaku. Jednak korzeń lukrecji zasługuje na dużo większą uwagę niż słodkości. W tradycyjnych źródłach zielarskich lukrecja jest doceniana za swoje wsparcie dla organizmu. Jest naturalnym sprzymierzeńcem zdrowia. Wspomaga naturalne siły obronne organizmu. Wspiera fizjologiczne procesy oczyszczania organizmu z toksyn, w tym z metali ciężkich oraz pomaga w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania wątroby. Przetwory z korzenia lukrecji działają wykrztuśnie, moczopędnie, żółciopędnie oraz rozkurczowo. Korzeń lukrecji sprzyja utrzymaniu zdrowego rytmu pracy jelit. Lukrecja jest również jednym z adaptogenów. Adaptogeny to zioła, które pomagają w adaptacji lepszej reakcji organizmu do czynników zewnętrznych, w tym stresu. Korzeń lukrecji wspomaga prawidłowy metabolizm glukozy.
Kwiat malwy czarnej
Zawarte w malwie czarnej związki śluzowe przyczyniają się do działania osłaniającego i powlekającego na błony śluzowe jamy ustnej i gardła. Ułatwiają też odkrztuszanie wydzieliny zalegającej w gardle. W tradycyjnej fitoterapii stosuje się go jako środek przeciwkaszlowy, powlekający i lekko rozkurczający w nieżytach górnych dróg oddechowych oraz w zapaleniu błon śluzowych jamy ustnej i gardła, w nieżycie oskrzeli, w chrypce i w suchym kaszlu. Kwiat malwy jest pomocny również w dolegliwościach żołądkowych i w chorobach pęcherza moczowego.
Kocanka piaskowa kwiat
Przetwory z kwiatu kocanki piaskowej wykazują działanie rozkurczowe, żółciotwórcze i żółciopędne. Zawarta w kocance kwercetyna przyczynia się do odtruwania i ochronnego wpływu na wątrobę. Roślina ta wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu trawienia oraz wątroby i dróg żółciowych. Kocanka działa przeciwzapalnie. Działa również moczopędnie, wspiera naturalne mechanizmy detoksykacyjne organizmu, pomagając usuwać szkodliwe metabolity takie jak kwas moczowy. Wspiera funkcjonowanie układu moczowego i pęcherza moczowego. Kwiat kocanki piaskowej sprzyja prawidłowemu działaniu dróg oddechowych oraz łagodzi odbywające się w nich stany zapalne.
Tylko osoby zalogowane mogą dodawać opinie. Dokładamy wszelkich starań, by opinie pochodziły od klientów, którzy używali produktu lub go nabyli. Opinie są zbierane, weryfikowane i publikowane zgodnie z punktem regulaminu dot. zamieszczania opinii.