Producenci
Mydlarskie poczynania 0
Mydlarskie poczynania

Maj w pełni, a tymczasem w naszej pracowni powstają nowe cudeńka - mydełka na bazie oliwy z oliwek. Ze względu na tradycyjny proces powstawania i naturalne składniki, mydełko musi dojrzewać około 6 -8 tygodni, zanim stanie się idealne dla skóry.

Skąd te mydła...?

Mydełko zaczęliśmy wytwarzać na własne cele. Alergie, choroby autoimmunologiczne występujące w naszej rodzinie, skłoniły nas do szukania jak najbardziej naturalnych produktów, w tym również kosmetyków. Na drodze edukacji oraz researchu internetowego, okazało się, że mydełko może powstać w pracowni Zielnika Jagi.

Na drodze prób i błędów, udało się uzyskać oczekiwane mydło, które nie uczula, nie wysusza nadmiernie skóry, delikatnie mydli i pieni się. Pracujemy jeszcze nad zapachem, który chcemy uzyskać z naturalnych, roślinnych składników takich jak płatki kwiatów, zioła,  przyprawy, skórka owocowa czy kawa.

 


Manufaktura mydła oliwnego z lawendą

 

Naturalne?

Naturalne mydełko nie zawiera nic więcej poza olejem roślinnym, wodorotlenkiem sodu oraz wodą. Reakcja zachodząca pomiędzy kwasami tłuszczowymi znajdującymi się w tłuszczach, a wodorotlenkiem  sodu to reakcja zmydlania, podczas której powstaje tradycyjne mydło. W zależności od użytego oleju nabiera ono swoich właściwości. My bazujemy głównie na oliwie z oliwek oraz oleju rzepakowym, gdyż nadają  mydłu właściwości nawilżających. Wodorotlenek sodu w połączeniu z wodą tworzy silnie żrącą substancję – ług sodowy. Dlatego też mydełko, do produkcji którego ta substancja została użyta, musi leżakować kilka tygodni. Podczas tego czasu nabiera ono odpowiedniego pH – dojrzewa, gdy uzyska odczyn zbliżony do neutralnego, mydełko jest gotowe do użycia.

Oliwa z oliwek oraz olej rzepakowy zawierają wielonienasycone kwasy tłuszczowe, które nawilżają skórę, pobudzają jej regenerację oraz łagodzą podrażnienia. Brak sztucznych dodatków, takich jak SLS, parabenów oraz innych ulepszaczy redukuje ryzyko wystąpienia alergii i odczynów zapalnych po użyciu mydła naturalnego.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl