
Herbatka STOP pasożytom suplement diety 80g

Opis
STOP pasożytom
Herbatka STOP pasożytom, to suplement diety w skład, którego wchodzą rośliny wspomagające walkę z pasożytami, są to: tymianek, tatarak, korzeń omanu, liść orzecha włoskiego, mięta i piołun. Taka kompozycja powoduje działanie ściągające nabłonek jelit, pobudzenie ich perystaltyki, dezaktywację toksyn bakteryjnych, lekkie działanie przeczyszczające i rozkurczające, pobudzenie wydzielania soków trawiennych, co pomaga pozbyć się toksyn i pasożytów z organizmu.
Kurację należy stosować przez 3-4 tygodnie, następnie po dwóch tygodniach przerwy powtórzyć ponownie.
Ziele tymianku
Ziele tymianku to powszechnie znana przyprawa, którą każdy z nas posiada w swojej kuchni. Jednak literatura zielarska wykazuje, że dzięki zawartości goryczek, garbników, olejków eterycznych i kwasów organicznych, roślina ta wykazuje właściwości pomocne człowiekowi. Dzięki tym składnikom, tymianek wspomaga organizm w walce z bakteriami i grzybami, przyczynia się do łagodzenia stanów zapalnych oraz skurczów mięśni. Jest szczególnie polecany w czasie przeziębień i nieżytu układu oddechowego, gdyż działa wykrztuśnie i łagodzi kaszel, pomaga oczyścić gardło, oskrzela i płuca z zalegającej wydzieliny. Niezawodny jest w niestrawności i biegunkach. Ponadto tymol i karwakrol zawarte w tym zielu, wspomaga działanie przeciwpasożytnicze na układ pokarmowy.
Tatarak zwyczajny
Źródła zielarskie podają, iż tatarak łagodzi procesy fermentacyjne w układzie pokarmowym i wzdęcia, działa rozkurczowo na mięśnie gładkie oraz wiatropędnie. Wspomaga procesy trawienne, pobudza wydzielanie soków żołądkowych oraz poprawia wchłanianie składników odżywczych w układzie pokarmowym. Przetwory z tataraku wykazują działanie żółciopędne oraz przyczyniają się do likwidowania zaparć. Działają moczopędnie, co wpływa na redukcję obrzęków. Tatarak to także środek łagodzący ból oraz wykazujący działanie uspokajające. Regularne picie naparu z tataraku koi układ nerwowy, sprzyja odprężeniu, zmniejsza napięcie nerwowe, niepokój i ułatwia zasypianie. Odpowiednio stężone przetwory z tataraku wspomagają walkę z pasożytami zewnętrznymi jak i wewnętrznymi, wykazują działanie antyseptyczne.
Oman korzeń
Korzeń omanu ma działanie wykrztuśne, ze względu na obecność saponin, które ułatwiają i przyspieszają usuwanie wydzieliny z płuc, stymuluje on trawienie, pobudza apetyt oraz wspomaga walkę organizmu z drobnoustrojami takimi jak bakterie, grzyby, wirusy i pierwotniaki. Korzeń omanu zawiera inulinę - polisacharyd, który przyczynia się do wzrostu bakterii kwasu mlekowego w jelitach oraz ma pozytywny wpływ na prawidłową pracę jelit. Inulina wykazuje również działanie przeciwpasożytnicze. Tradycyjna fitoterapia zalecała stosowanie korzenia omanu w walce z pasożytami ze względu na olejki eteryczne zawarte w korzeniu. Olejki te również wykazują działanie przeciwpasożytnicze.
Liść orzecha włoskiego
Źródła zielarskie donoszą, iż liść orzecha włoskiego tradycyjnie był stosowany jako uzupełnienie kuracji przeciwpasożytniczej w obrębie układu pokarmowego. Dodatkowo liść orzecha włoskiego przyczynia się do działania ściągającego na błony śluzowe oraz przeciwkrwotocznego. Roślina ta łagodzi nadmierne procesy fermentacji jelitowej oraz biegunki. Bywa pomocna w walce ze stanami zapalnymi i obrzękami skóry i błon śluzowych.
Ziele mięty
Mięta przyczynia się do regulowania pracy żołądka i wątroby, do zwiększenia wydzielania soku żołądkowego i żółci, dzięki czemu ułatwia trawienie, zmniejsza nudności (również wywołane przez chorobę lokomocyjną), działa hamująco na wymioty i łagodzi objawy związane z zatruciem pokarmowym. Według literatury zielarskiej, mięta działa przeciwbakteryjnie w obrębie dróg żółciowych i jelit. Napar z mięty stosowany jest w nieżytach żołądka i jelit, w niedokwaśności, w zaburzeniach trawienia objawiających się brakiem łaknienia, wymiotami, nudnościami, wzdęciami, bólami brzucha, złym trawieniem tłuszczów, nieprawidłową fermentacją w jelitach, kolką jelitową, stanami skurczowymi jelit, biegunkami, zaparciami, a także osłabieniu czynności trzustki. Ponadto pomaga ona w nerwicach wegetatywnych, w bólach migrenowych i w chorobie lokomocyjnej.
Piołun ziele
Piołun wywiera korzystny wpływ na układ pokarmowy ponieważ przyczynia się do stymulowania wydzielania soków żołądkowych, jelitowych i żółci oraz do lepszego wchłaniania składników odżywczych w jelitach. Wspomaga walkę z drobnoustrojami i pasożytami.
Skład: tymianek ziele, tatarak kłącze, oman korzeń, orzech włoski liść, mięta ziele, piołun ziele
Uwaga:
Osoby zażywające leki lub chore, kobiety w ciąży powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem produktu. Nie zażywać, w przypadku alergii na którykolwiek ze składników produktu. Tekst na podstawie ogólnodostępnej literatury zielarskiej. Podane informacje nie stanowią porady lekarskiej.
pasożyty, pasożyt, przeciwpasożytnicze, odrobaczanie, robaki, perystaltyka
Marysia Ogońska
My pijemy całą rodzinką. Dzięki za polecenie!
Hanna Krol
na wiosnę starym obyczajem musowo sie odrobaczyc po zimie i Swietach!!!! ;) super produkt!!!
Mirek
Super herbatka, dla dzieci i dorosłych. pOLECAMY